Informacje i nowości

Jacht Venus. Luksus zaprojektowany przez Jobs’a

Słynął z niesamowitego poczucia estetyki, kunsztu i wyczucia smaku. Geniusz, żył zawsze wedle intuicji. Kochał to co robił, widział sens we wszystkim co sprawiało mu radość. Dzięki ciężkiej pracy stworzył najpiękniejsze produkty z jakimi przyszło nam pracować. Czy wiecie, że designer XXI wieku Steve Jobs zaprojektował też długi na 256 stóp (gratka dla informatyków) Jacht? Podziwiajcie Sami.

Venus, luksus pełnego zasięgu.

Statek warty 100 mln € ma pełny zasięg oceaniczny. Jest to w połowie dom na wodzie, w połowie Apple Store. Jego przeznaczenie czysto relaksacyjne, miało dać Jobsowi azyl w odpowiednim momencie jego życia. Gdy przywrócono Jobs’a do służby jako CEO. Firma rozwinęła się na tyle, że Steve zrezygnował z uropów i musiał wszystkiego doglądać osobiście. Założyciel Apple niestety nawet nie miał okazji w pełni wykorzystać możliwości tego cuda ani nawet go zobaczyć w ostatecznym pięknym kształcie. Steve Jobs zaczął pracować nad budową swojego wymarzonego żaglowca w roku 2008, tuż przed przeszczepem wątroby ale Venus została odkryta dopiero w październiku 2012 roku, czyli w rok po Jego śmierci.

Fakt, że statek wygląda trochę jak kultowy Apple Store na Piątej Avenue nie jest przypadkiem. Legendarny prezes podobno zatrudnił głównego projektanta sklepów Apple aby stworzył specjalny rodzaj szkła dla jachtu, zdolny zapewnić wsparcie strukturalne. Niespodzianka czeka w kokpicie kapitańskim gdzie za pomocą szeregu 27-calowych iMaców sterować można statkiem. Venus odwiedził Gibraltar, Azory i wiele innych rajskich miejsc. Przyznacie sami, robi wrażenie.

[half]Jobs-yacht2[/half] [half_last]Jobs-yacht[/half_last]

[half]Venus-yacht-night[/half] [half_last]art-Steve-Jobs-yacht-2-620x349[/half_last]

[youtube id=0mUp1PP98uU]

[source name=CultOfMac url=http://www.cultofmac.com/307950/steve-jobs-yacht-half-apple-store-half-beach-house/]

To Top