Informacje i nowości

Volkswagen nareszcie ogłosił wsparcie dla CarPlay

Firma Volkswagen na targach CES 2015 ogłosiła, że ich samochody otrzymają wsparcie dla technologii CarPlay firmy Apple.

Multimedialny system CarPlay został zaprezentowany podczas marcowych targów motoryzacyjnych w Genewie. Jak oznajmili przedstawiciele firmy Apple dzięki tej technologii używanie iUrządzeń w trakcie jazdy będzie łatwe i bezpieczne. Obsługa systemu CarPlay będzie możliwa przez dotykowy ekran na wyświetlaczu w samochodzie lub za pomocą Siri. Do aktywacji Siri będzie służyć nam dedykowany przycisk na kierownicy. Ponadto będzie można używać pokręteł lub przycisków na desce rozdzielczej samochodu.

Końcem roku firma Volkswagen ma zaprezentować drugą generację oprogramowania, która pozwoli użytkownikom nowych samochodów wybrać podczas zakupu pojazdu jakiej technologii chcą używać. Do wyboru dostępne będą następujące rozwiązania: CarPlay, Android Auto oraz MirrorLink czyli rozwiązanie wspierane przez markę Sony.

CarPlay będzie działać z urządzeniami wspierającymi złącze lightning (obecnie są to modele iPhone’a 5, 5C, 5S, 6, 6 Plus) które pozwalają dodatkowo użytkownikowi korzystać z udogodnień asystentki głosowej Siri.

Niestety nie ogłosili oni dokładnej daty premiery wypuszczenia oprogramowania. Na chwilę obecną dołączyli oni do listy firm które zadeklarowały premierę technologii Apple w swoich pojazdach, a są to między innymi: BMW, Chrysler, Honda, Mazda, Hyundai, Jaguar, Ford itd.

Wszystkie informację dotyczące rozwiązania jakim jest CarPlay, możecie zobaczyć klikając tutaj (strona dostępna jest w języku angielskim).

[source name=iDownloadBlog url=http://www.idownloadblog.com/2015/01/05/ces-2015-volkswagen-finally-announces-carplay-support-for-2015/]

 

To Top