Informacje i nowości

CarPlay w BMW pod koniec tego roku

Apple i BMW to duet o którym mówi się już od jakiegoś czasu. Ich długie rozmowy dotyczą rzekomo konstruowania oraz ewentualnej produkcji nowego, elektrycznego samochodu z jabłkiem na masce. Tymczasem, współpraca obu firm objawia się w inny sposób.

CarPlay to system Apple służący do bezpiecznego korzystania z iPhone’a podczas jazdy samochodem. Wygląda to w ten sposób, że telefon łączymy z portem USB pojazdu a na jego ekranie systemu multimedialnego pojawia się „w magiczny sposób” cały iPhone. W ten sposób możemy wygodnie oraz bezpiecznie korzystać z różnych funkcji smartfona. Jeżeli chcecie zobaczyć jak to działa w praktyce, zachęcam do obejrzenia filmu Redaktora Mateusza. Wsparcie dla CarPlay otrzymało już wiele różnych modeli samochodów, a ich liczba w dalszym ciągu rośnie. Kolejną marką która wprowadzi ten system jako wyposażenie dodatkowe będzie właśnie BMW.

Skąd to wiemy? Mianowicie, w Niemczech pojawił się właśnie cennik BMW X5M oraz X6M obowiązujący od 1 Sierpnia. Wśród długiej listy wyposażenia opcjonalnego znalazła się pozycja od Apple, czyli CarPlay. Wymaga ona dopłaty 300 Euro i będzie szła w parze tylko z większym ekranem o przekątnej 10,25″.

BMW-CARPLAY

Jak widzimy, CarPlay rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Klienci widocznie polubili ten system, a przez to, koncerny motoryzacyjne chętnie integrują go z systemami multimedialnymi swoich aut.

Źródło: 9To5Mac

Komentarze
To Top