Koncepty i wizualizacje

iPhone 6S, czyli o czym ptaszki ćwierkają

Czego możemy się spodziewać?

Dopiero co ochłonęliśmy po premierze nowego iPhone’a 6 oraz 6 Plus, a już w sieci pojawiają się pierwsze przesłanki na temat nowszego iPhone’a. Apple może zwiększyć ilość szybszej pamięci operacyjnej w standardzie DDR4, twierdzi TechNews Tajwan. Te moduły RAM oferują niskie zużycie energii oraz znaczny wzrost wydajności w stosunku do 1 GB pamięci RAM DDR3 używanego w iPhonie obecnej generacji. Według wiarygodnych źródeł pamięci niskiej mocy dla iPhone 6s będą dostarczane głównie przez Hynix, Samsung i Micron-Elpida. Elpida ponoć nie dotrzymała terminu produkcji pierwszej partii podzespołu, poprawiono jednak proces produkcji do standardu, który będzie w stanie zaspokoić popyt Apple. RAM dostarczany przez Micron-Elpida i Hynix znajduje się w bieżącej wersji iPhone 6 i 6 Plus, donosi portal iFixit. Koncepty Martina Hajka, zakładają pojawienie się wyświetlacza, który obejmie całą powierzchnię panelu frontowego. Hajek nadaje mu nazwę numeryczną 7. Zastanawia mnie fakt dlaczego artysta nie został jeszcze dostrzeżony przez gigantów z Cupertino. Jego koncepty i pomysły nie odstają w żadnym stopniu od estetyki i standardów Apple, czasami wręcz wykraczają ponad myślenie potężnych korporacyjnych mózgów. Zwróćcie proszę uwagę jak Hajek modyfikuje pierścień wokół TouchID, nadając mu kolor korpusu SpaceGray. Taki smaczek dla perfekcjonistów.

[half]iPhone6s_2[/half] [half_last]iphone6s[/half_last]

[half]iphone6s_1[/half] [half_last]iPhone[/half_last]

iPhone nowej generacji ma mieć wzmocnioną konstrukcję oraz szereg usprawnień wewnętrznych, takich jak procesor A9 i podwójny obiektyw aparatu. Dzięki takiemu rozwiązaniu jakość zdjęć ma dorównywać cyfrowej lustrzance. Dzisiejszy raport wskazuje także na wdrożenie technologii rozpoznającej siłę dotyku”Force Touch”.  Tej innowacji przyjrzymy się dopiero z premierą Apple Watch. Nie jest jednak jasne, w jaki sposób Apple będzie chciało zintegrować ten jeszcze niepoznany przez użytkowników system dotyku z iPhonem. Według założeń wymagać to będzie poważnych zmian w technologii wyświetlacza i digitizera, zważywszy na to, iż Apple Watch wykorzystuje elastyczny wyświetlacz OLED połączony z czujnikami elektrod wspierających „Force Touch”.

[source name=Macrummors url=http://www.macrumors.com/2015/01/15/iphone-6s-2gb-ram-force-touch/] [source name=MartinHajek url=http://www.martinhajek.com/iphone-7/]

 

To Top