Aplikacje na iOS i OS X

Nois7, surrealizm przy pomocy iPhone’a

Genialny biały piorun uderza w wieżę Eiffla w Paryżu. Wieloryb radośnie pływa w weneckich kanałach. W Nowym Jorku, słoń unosi się ku niebu dzięki masie kolorowych balonów z helem. Brzmi jak najbardziej fantazyjne marzenia senne, ale obrazy w istocie są dziełem fantastycznego duetu, ambitnego artysty Roberta Jahns’a i ponadczasowego narzędzia jakim jest iPhone. Wielokrotnie pisaliśmy o aplikacjach dla artystów, jednak przypadek Nois7 jest szczególny.

Inspiracja z piękna płynąca.

Używając swojego iPhone’a do edycji zdjęć, Jahns tworzy  surrealistyczne dzieła, a następnie publikuje je na Instagramie pod nazwą nois7. Artysta zaczyna być doceniany przez krytyków sztuki surrealistycznej, a jego dzieła budzą zachwyt na całym świecie. Podobnie jak wielu współczesnych artystów nie mógł tego zrobić bez wiernego kompana Apple. Wszytko zaczęło się gdy 13-sto letni chłopiec zafascynował się innym spojrzeniem na świat, a pierwszym narzędziem jego pracy był Adobe Photoshop. Jak sam przekonuje wszystko zmieniło się kilka lat temu, gdy zakupił używanego iPhone 3G z serwisu aukcyjnego, to dało inspirację i nowe spojrzenie na poczucie piękna. Jak sam przekonuje :

Byłem całkowicie podekscytowany, jako niezależny reżyser sztuki, jestem uczulony na estetykę. Bardzo przypadł mi do gustu czysty i prosty design interfejsu iOS, czułem się bardzo komfortowo gdy mogłem korzystać z niego na okrągło, nauczyłem się myśleć inaczej.

Oto kilka przykładowych tapet, które możecie pobrać wprost na swoje iPhony. „Mroczna sarna” budzi we mnie największy zachwyt.

[third]nois7_wallpaper_iphone_01[/third] [third]nois7_wallpaper_iphone_09[/third] [third_last]nois7_wallpaper_iphone_05[/third_last]

[third]nois7_wallpaper_iphone_02[/third] [third] nois7_wallpaper_iphone_10[/third] [third_last]nois7_wallpaper_iphone_08[/third_last]

Narzędzia na dziś.

Jahns używa iPhone 5S, choć planuje przejść na iPhone 6. Przekonuje go do tego duży wyświetlacz. 5,5 cala w iPhonie 6 Plus to dla artysty przesadne rozwiązanie. Do edycji swoich obrazów używa kilku różnych aplikacji. „Używam różnych kombinacji w zależności od tego, co chcę stworzyć” -mówi. Za najważniejszą aplikację uważa ArtStudio, które jest narzędziem dla profesjonalistów. „Używam również Filterstorm , VSCO Cam i Photoforge 2 „. Jak wskazuje Jahns, prawdziwą zaletą iPhone jest perfekcyjna optyka aparatu i ogromna mobilność urządzenia.

Z iPhonem czuję się wyzwolony mogę realizowac moje pomysły od ręki, natychmiast gdy wpadną mi do głowy.

To nie przypadek, że ostatnia kampania reklamowa Apple, skupia się na artystach i narzędziach dla nich. Możesz śledzić pracę Jahns ‚a na jego Instagramie, lub kupić wybrane obrazy poprzez jego stronę internetową .

[appstore id=395508420]

[appstore id=588013838]

[appstore id=363449020]

[source name=Cultofmac url= http://www.cultofmac.com/308761/meet-artist-creates-surreal-masterpieces-iphone/][source name=Nois7 url=http://www.nois7.com]

To Top