Patenty Apple

Apple patentuje przenośną kamerę

Firma Apple opatentowała ostatnio przenośną kamerę, która swoim zastosowaniem przypomina nam znane kamerki z serii GoPro. Dokumentacja złożona w urzędzie patentowym pokazuje, że urządzenie będzie odpowiednio zabezpieczone przed wpływem czynników zewnętrznych i kontaktu z innymi przedmiotami. Dodatkowo będzie możliwość przypięcia jej, na przykład do kasku rowerowego, maski płetwonurka, kierownicy motoru lub na przodzie deski surfingowej. Co tu dużo pisać, takich zastosowań przymocowania kamery jest na prawdę bardzo dużo. Dodatkowo w patencie zostały zawarte dodatkowe funkcje takie jak: podwójny obiektyw, czy też nawet nagrywanie dźwięku pod wodą.

[half] Apple Camera - 1 [/half] [half_last] Apple Camera - 2 [/half_last]

Na chwilę obecną można powiedzieć, że firma GoPro posiada monopol na sprzedaż tak zaawansowanych, ekstremalnie wytrzymałych, a co najważniejsze małych kamer wideo. Kamery te są bardzo popularne wśród osób prowadzących aktywny tryb życia.

Akcje firmy GoPro spadły już o blisko 12%, co według mnie jest właśnie spowodowane patentem firmy Apple. Swoją drogą Apple bardzo często patentuje rozwiązania, które mogą nie mieć w rzeczywistości zastosowania w praktyce i nie zostaną wprowadzone. Jak uważacie, czy gigant z Cupertino postanowi wejść z nowym produktem na kolejny rynek jakim są przenośne kamery do zadań specjalnych?

[source name=iDownloadBlog url=http://www.idownloadblog.com/2015/01/13/apple-granted-patent-for-gopro-like-camera-system/]

 

 

To Top