Informacje i nowości

Forgotify, czyli co dzieje się z piosenką, której nikt nie słucha?

Podczas gdy jesteś zajęty słuchając po raz dziesiąty tej samej piosenki na Spotify, zastanów się co się dzieje z tymi, których nikt nie słucha? Około 20 %, czyli jakieś 4 miliony utworów umieszczonych w tym popularnym serwisie cyfrowej muzyki nie zostaje odsłuchane ani raz (!).

Forgotify to nowa strona internetowa, która proponuje aby to zmienić.  Odwiedź Forgotify, wciśnij przycisk play, a strona niezwłocznie zaserwuje Ci „dziewiczą” melodię, jedną po drugiej! Jej założycielem jest pochodzący z San Francisco reżyser sztuki Lane Jordan, który wraz z kilkoma przyjaciółmi wymyślił sposób indeksowania piosenek na Spotify z liczbą odtworzeń równą zeru.

Wszystkich, którzy mają ochotę sprawdzić, ostrzegam – kompozycje odtwarzane są w trybie random, co sprawia, że utworzona składanka ma charakter wybuchowy. Nie zdziwcie się gdy po utworze z gatunku lekkiej i delikatnej muzyki klasycznej usłyszycie porcję ostrego death metalu.

Tak czy tak, muzyka to piękny twór. Kiedy masz słabszy dzień, załóż słuchawki na uszy i puść ulubioną piosenkę – na pewno poprawi Ci się humor. U mnie to działa. Pozdrawiam!

[source name= newyorkpost url= http://nypost.com/2015/01/17/what-happens-to-songs-literally-no-one-listens-to-on-spotify/]

To Top