Aplikacje na iOS i OS X

iPhoto. 6 szybkich porad, dla stawiających pierwsze kroki

iPhoto to proste i darmowe narzędzie oferowane wszystkim nowym użytkownikom komputerów Apple. Jego prostota często odrzuca profesjonalnych fotografów, którzy wybierają bardziej skomplikowane programy. A szkoda, bo okazuje się, że iPhoto to całkiem przemyślane narzędzie. Z nami przeciętny Kowalski nauczy się pstykać i obrabiać naprawdę konkretne fotografie. Przed Wami sześć prostych kroków, dzięki którym nauczycie się pracować z iPhoto wykożystując jego możliwości. Zapraszam do lektury.

1. Kopiowanie i wklejanie korekt

Kiedy wykonasz świetną korektę zdjęcia, możesz to ustawienie dostosować do innego zdjęcia, robionego przykładowo w tej samej scenerii, przy tym samym oświetleniu, środowisku czy ustawieniu kamery. Można więc skopiować i wkleić korektę z jednego zdjęcia, do drugiego.

W trybie edycji przejdź do menu Edycja i prawym przyciskiem kliknij Kopiuj korektę. Następnie wybierz zdjęcie, dla którego chcesz zastosować poprawkę i wybierz Wklej korektę. Skrót klawiaturowy Opcja-Command-C, aby skopiować i Opcja-Command-V, aby wkleić, również działają i są bardzo przydatne.

2. Edycja wielu zdjęć

Wystarczy zaznaczyć przyciskiem Command, wszystkie zdjęcia, które chcesz edytować. Następnie naciśnij przycisk Edytuj w prawym dolnym rogu strony okna iPhoto. Otrzymasz wtedy podgląd wybranych fotografii, efektów lub bardziej zaawansowanych korekt w jednym oknie. To oszczędność czasu, kiedy trzeba naprawić kilka zdjęć na raz.

Zrzut ekranu 2015-01-24 o 15.08.37

3. Ręczne dodawanie danych lokalizacji

Jeśli korzystasz z przydatnej funkcji geolokalizacji zdjęć i w niewiadomy sposób iPhone przypisał twoje ostatnie fotki z imprezy na terenie jakiejś chińskiej prowincji, głowa do góry. Ucieszy cię fakt, że możesz ręcznie wprowadzić te właściwe informacje. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać zdjęcie lub zdjęcia, do których chcesz dodać dane o lokalizacji. Kliknij na przycisk Info w prawym dolnym rogu okna iPhoto, a następnie wpisz lokalizację w polu z mapą po prawej stronie. Voila! Teraz wszystkie zdjęcia zostaną uwzględnione w geolokalizacji na mapie.Zrzut ekranu 2015-01-24 o 15.10.16

4. Szybkie i magiczne Poprawki

Przycisk Uwydatnienie kolorów to świetny sposób, aby z kiepskiego obrazu wyciągnąć maksimum możliwości. Regulacja jednym kliknięciem magicznie dostosowuje twoje zdjęcie, bez znajomości wiedzy o poziomach światła, nasycenia lub podobnych właściwościach. Wystarczy wybrać to, które chcesz poprawić, kliknąć przycisk Edycja w prawym dolnym rogu, a następnie kliknij przycisk, który wygląda jak magiczna różdżka, i tak faktycznie działa.

6. Efekty

Narzędzie, nad którym prawdopodobnie spędzicie najwięcej czasu w trybie edycji to zakładka pozwalająca na zastosowanie całej gammy różnego rodzaju gotowych filtrów. Dzięki temu nasze zdjęcia będą wyglądały poprostu lepiej i ciekawiej.

[half]Zrzut ekranu 2015-01-24 o 15.10.37[/half] [half_last]Zrzut ekranu 2015-01-24 o 15.10.44[/half_last]

6. Wyświetlanie bez efektów

Zastanawiasz się, jak wyglądało Twoje zdjęcie bez wszystkich nałożonych zmian? Wystarczy nacisnąć klawisz Shift, w trybie edycji, a iPhoto pokaże obraz oryginalny. Wybrane zdjęcia tracą wszelkie korekty i udoskonalenia wcześniej zastosowane. Całkiem przydatne, gdy zrobiłem zbyt wiele poprawek i chciałem upewnić się, czy aby na pewno zbytnio nie przesadziłem.

[source name=cultofmac url=http://www.cultofmac.com/309797/make-photos-much-better-5-super-quick-tips-iphoto/#rr1yM53630PtBvh2.99]

To Top