Informacje i nowości

Pierwsza reklama Apple kierowana na rynek Chiński

Od zawsze lubiłem oglądać reklamy firmy Apple. Ich prostota, przekaz i efektywne pokazanie zastosowania sprzętów na pewno urzekły nie jednego z Was. Nie tak dawno pisaliśmy o świątecznej reklamie pod nazwą „the Song” przedstawiającej historię dziewczyny, która odnajduje stare winylowe nagrania i za pomocą urządzeń firmy Apple dorabia muzykę oraz śpiew do jednego z nich. Efekt końcowy swojego nagrania wręcza swojej babci do odsłuchania, dla której utwór jest bardzo ważny i ma ogromne znaczenie sentymentalne.

Na Chińskiej stronie Apple pokazała się właśnie pierwsza tego typu reklama, która swoją aranżacją i przekazem nawiązuje właśnie do reklamy „the Song”. Tutaj również młoda dziewczyna korzystając z sprzętu i oprogramowania firmy Apple tworzy nagranie dla swojej babci. Reklama jest zatytułowana „Start Something New” i nawiązuje właśnie do zbliżającego się święta jakim jest Chiński Nowy Rok.

Apple pokazuje tu jak ważny dla niej jest rynek Chiński, otwierając nowe i kolejne sklepy Apple Store. Nie ma co ukrywać rynek sprzedaży w tym kraju jest drugim co do ilości sprzedanych urządzeń i liczy blisko 22% całego przychodu firmy.

Samą reklamę możecie obejrzeć przechodząc bezpośrednio na Chińskiej stronie Apple, dostępnej pod tym linkiem.

[source name=iDownloadBlog url=http://www.idownloadblog.com/2015/02/01/apple-first-ad-china/]

To Top