Co słychać u konkurencji

Pono, przyszłością muzyki cyfrowej ?

W czasach gdy Apple rezygnuje z promowania iPodów, na rynku pojawia się Pono. Kickstarterowy projekt, który zdobył ponad 6 milionów dolarów z kampani crowd-fundingowej. W czym jest lepszy od konkurencji ? Produkt ma wywyższać się nieskazitelnym wręcz audiofilskim dźwiękiem. Piosenki kupowane w Pono Sotre ważą dużo więcej, mają mieć lepszy birate, a dzięki temu ich jakość ma być niespotykana. Jak się przekonuje na głowę biją sklep iTunes. Przyjrzyjmy się więc temu innowacyjnemu gadżetowi. 

Pono- muzyczny odtwarzacz.

Największe zainteresowania wzbudził film autorów gadżetu, w którym dają do testów odtwarzacz gwiazdom z branży muzycznej. Ci znający się na rzeczy, za każdym razem odpowiadali, iż Pono jest kosmicznym, piorunującym i nieporównywalnym do innych, odtwarzaczem muzycznym. Słuchanie muzyki z urządzenia nie jest prozaiczną czynnością, a doświadczeniem dla duszy i ciała. Włosy z głowy lecą jak słuchasz muzy z Pono playera! Przyznam szczerze, że z miłą chęcią przetestował bym gadżet o tak dobrze wyrobionej reputacji. Niestety jak widać od technicznej strony, jest całkiem kiepski. Drogi, niewygodny i niedopracowany.

Pono, iPod kontra reszta świata.

W pewnym programie wykonano eksperyment, w którym osoby miały wskazać lepszą jakość dźwięku nie widząc urządzenia. Pod lupę wzięto odtwarzacz Pono oraz iPoda od Apple. W testach jak się domyślacie, Pono wypadło „PONOć”znacznie lepiej. W sieci pojawiła się masa różnych opinii na temat projektu. Internauci złoszczą się przez „tracki”, które w firmowym sklepie są dwa razy droższe od tych w znanym wszystkim sklepie iTunes. Niektórzy wysnuli wnioski, iż firma znalazła dobry czas na promowanie wysokiej jakości muzyki, gdy Apple odpuszcza temat iPodów. Inni z kolei twierdzą, że lepsza jakość muzyki w niesłyszalnych pasmach dla człowieka jest totalnym absurdem. Platformy muzyczne się prześcigają, klienci są coraz bardziej wybredni, a koniec końców Polak i tak ściągnie mp3 „bez sklepu”. Co sądzicie o projekcie i czy myślicie, że się przyjmie?

Na koniec trochę krytycznego światła na Pono.

[youtube id=6VQUFCCcQ4A]

[source name=Kickstarter url=https://www.kickstarter.com/projects/1003614822/ponomusic-where-your-soul-rediscovers-music]

To Top