Gry na iOS i OS X

5 retro gier dla iOS, w które powinieneś zagrać

Wielu graczy w określonym wieku pamięta i ma słabość do 8 i 16-to bitowych tytułów, w które grali w dzieciństwie. Nie jest więc niespodzianką, że deweloperzy często tworzą nowe gry w stylu retro, które charakteryzują się nostalgicznym klimatem właśnie tamtych gier z okresu dorastania i nawiązują do czasów świetności konsol Sega Mega Drive, S.N.E.S czy znanym nam wszystkim kultowych Pegasusów. Którymi tytułami warto się zainteresować? Jesteśmy dla Was i mamy takie zestawienie. Dowiedz się co pobrać aby poczuć się jak 30-to letni dzieciak 🙂

Docking Sequence

W grze chodzi o to aby swoją gwiezdną maszyną latającą bezpiecznie wylądować na obracającej się stacji kosmicznej, uważając przy tym by nie uderzyć w żadną przeszkodę.

[youtube id= rLNbNp4OJrQ]

[appstore id= 940141403]

Star Marine: Infinite Ammo

Jeśli pamiętacie grę Contra z Pegasusa to ta pozycja na pewno Wam się spodoba. Platformówka z rodzaju biegnij i strzelaj. W grze wcielamy się w żołnierza, którego pojazd rozbija się na planecie wypełnionej robotami bojowymi, latającymi roboto-robakami i wieloma innymi zmechanizowanymi ohydztwami, które tylko czyhają na nasze życie. Twoim zadaniem jest przedrzeć się przez 10 wyczerpujących poziomów, rozbudowując po drodze swoją broń i wykańczając wrogów. Czy podołasz?

star-marine-1a

[youtube id= b5d-ZMT6ol8]

[appstore id= 472315697]

 

Pizza Boy

Nadal nie ma Mario na iPhone’a ale Pizza Boy to gra, która bardzo przypomina przygody krępego hydraulika. Pizza Boy skojarzy nam się nie tylko z Mario ale również z Donkey Kong. Tytułowy bohater przemierza kolejne kolorowe światy aby odzyskać pizzę, którą ukradł mu pewien nikczemny złodziej.

[youtube id= TNsid7tGc8M]

[appstore id= 389318128]

 

Super Scrapped Robot

W grze wcielamy się w robota, który uniknął złomowania i teraz poszukuje swojego zaginionego kapelusza. Strzelanka pełna akcji umieszczonej w 11 przydzielanych losowo planszach. Grafika, jak na prawdziwy oldschool przystało wykonana została w czterech odcieniach zieleni, znanych z pierwszych GameBoy’ów.

[youtube id= 46Jl0Wl5pt4]

[appstore id= 822321885]

 

2-Bit Cowboy

Gra platformowa, również z charakterystyczną zieloną grafiką. Przenieś się na dziki zachód dzięki 2-bitowemu kowbojowi. Wykaż się refleksem i celnym okiem. Bigaj, pływaj, skacz, jeździj konno, zbieraj monety i worki z pieniędzmi, a nieprzyjaciół… zapoznaj ze smakiem kul z Twojego rewolweru!

[youtube id= 97mWt9W1Yxc]

[appstore id= 850089184]

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/310449/7-great-retro-ios-games/]

To Top