Co słychać u konkurencji

Samsung Galaxy S6 kolejnym klonem iPhone’a 6?

Za niespełna miesiąc bo już pierwszego marca w Barcelonie odbędzie się prezentacja nowych flagowców firmy Samsung, mowa tutaj o urządzeniach serii Galaxy, które prawdopodobnie będą oznaczone odpowiednio: S6 i S6 Edge. Odwołując się na wiarygodne źródło serwisu phonearena.com, Galaxy S6 będzie dostępny w trzech wersjach pojemnościowych: 32GB która ma kosztować 749 euro, 64GB za 849 euro i 128GB za 949 euro. Natomiast Galaxy S6 Edge ma być dostępny w takich samych wersjach pojemnościowych ale jego wersje mają kosztować odpowiednio 100 euro więcej (849, 949, 1049). Konfiguracje prawie takie same jak w iPhonie 6 i 6 Plus, ale pewnie w Samsungu będzie można rozszerzyć tą pojemność dodatkową kartą micro SD.

W sieci ukazały się zdjęcia rzekomo metalowej ramki modelu Galaxy S6. Rzućmy na nie okiem:

 

Jak możemy zauważyć z lewej strony będą dwa przyciski regulacji głośności, a z prawej przycisk Power i szufladka na kartę SIM. Na krawędzi dolnej ramki urządzenia będzie umieszczony port ładowania micro USB, 3,5 mm port słuchawek i otwory na głośniki. Co do specyfikacji urządzenia będzie miał on prawdopodobnie ekran Super AMOLED o wielkości 5 cali, ośmio-rdzeniowy procesor Exynos i 3 GB pamięci RAM. Dodatkowo będzie on wyposażony w 5 Mpx kamerę do rozmów wideo i tylny aparat o rozdzielczości 20 Mpx.

Czy jeżeli konstrukcja nowego flagowca Samsunga będzie tak wyglądała to czy nie będzie on znacząco podobny do iPhone’a 6 i 6 Plus?

[source name=phonearena.com url=http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-S6-and-S-Edge-prices-could-start-at-749-in-Europe-128-GB-variants-expected-for-both-handsets_id65501]

[source name=gsmarena.com url=http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s6_metal_frame_revealed_in_photos-news-11058.php]

 

To Top