Informacje i nowości

Jakie aplikację będą generować największy ruch w sieci?

Firma Cisco, czyli jedno z największych amerykańskich przedsiębiorstw z branży IT zajmujące się głównie produkcją urządzeń do zastosowań sieciowych udostępniła prognozy ruchu na globalnym rynku mobilnym w latach 2014-2019. Zestawienie zawiera listę aplikacji które będą zarówno na smartfonach i tabletach generować najwięcej danych.

Jak widzimy na poniższym obrazku w przypadku telefonów komórkowych  największy ruch przy użyciu sieci komórkowej generuje aplikacja Facebook, Youtube oraz przeglądarka internetowa. Zaraz po pierwszej trójce znajdziemy serwis filmowy Netflix. W przypadku smartfonów tak samo wygląda czołówka zestawienia jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt połączenie urządzenia za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

Cisco - smartphone

Patrząc na poniższe zdjęcie biorące pod lupę drugą kategorię produktów  jakimi są tablety, czołówka zestawienia wygląda troszkę inaczej. W przypadku wykorzystywania przez urządzenie danych pochodzących z sieci komórkowych najwięcej użytkowane będą aplikację: Youtube, przeglądarka internetowa, Facebook oraz 4shared. Jeżeli chodzi o ruch generowany za pośrednictwem sieci Wi-Fi to w czołówce aplikacji znajdziemy: Youtube, Netflix, Browser, Facebook.

Cisco - tablet

Jak sądzicie czy to zestawienie spełni się w 100%? A może inna aplikacja przejmie czołówkę tego zestawienia?

[source name=iClarified url=http://www.iclarified.com/46976/top-trafficgenerating-apps-chart]

To Top