Informacje i nowości

Pracownicy Apple Store ukradli 700.000 $!

Czterech byłych pracowników Apple Store jest obecnie oskarżonych o nieuczciwe postępowanie w związku z nabyciem w Apple sprzętu, za skradzione pieniądze o wartości łącznie 700,000 $. Przerażające jest to, że prokurator okręgowy Manhattanu twierdzi, że tego typu zabiegi mają miejsce cały czas. Apple zwiększa bezpieczeństwo i decyduje się zaktualizować wtyczkę flash. Czy to pomoże?

Ukradli pieniądze, lokując je w kartach upominkowych.

Najważniejsze pytanie. Jak przestępcom udało się skraść tak duże pieniądze? Według prokuratora okręgowego Cyrus’a Vance’a, czterech byłych pracowników Apple Store, z niezwykłą przebiegłością kupiło karty upominkowe firmy Apple za wartość około 700.000 dolarów.

Sam bandycki występek był na swój sposób przemyślany i skomplikowany. Plan powiódł się dzięki współpracy z recepcjonistą przychodni stomatologicznej. Złodzieje wykradli dane ponad 250 pacjentów, które następnie wykorzystali do otrzymywania natychmiastowego kredytu online, z banku Barclays. Rzekomo oszuści wykorzystali te pieniądze by kupić karty podarunkowe, które następnie wykorzystywano do zakupu produktów Apple w sklepach firmy z Cupertino.

giveaway01

Przywódcy szajki Devinowi Bazile’mu grozi do 54 lat więzienia. Jak zauważa info AppleStore, kontrowersje budzą słowa sędziego, a raczej stwierdzenie, że tego rodzaju rzeczy zdarzają się cały czas.

Używanie skradzionych informacji do zakupu produktów Apple jest jednym z najczęstszych schematów stosowanych przez cyberprzestępców.

Apple zwiększa czujność.

Nawet po śmierci Jobsa, pogarda dla programu Adobe Flash żyje w Apple. Świadczy o tym niedawna decyzja, a wręcz zmuszenie użytkowników Safari do uaktualnienia najnowszej wersji odtwarzacza Flash, by zapewnić nam bezpieczeństwo i soft wolny od luk. Jeśli używasz wersji programu Flash Player z Safari, które jest starsze niż 16.0.0.305 (lub 13.0.0.269 jeśli jesteś na starszym systemie operacyjnym), zobaczysz komunikat pojawiający się w Twojej przeglądarce, blokujący wtyczkę Flash. Update dotyczy bezpieczeństwa i błędu CVE-2015-0313, który pozwalał na wysyłanie informacji, na temat treści przeglądanych do reklamodawców.

[source name=CultOfMac url=http://www.cultofmac.com/311311/apple-store-employees-stole-700k-gift-cards/]

To Top