Plotki

iPhone 6s wciąż z aparatem 8 Mpx ?

Jak doskonale wiemy Apple nie bierze udziału w „wojnie megapikseli”, która odbywa się pomiędzy innymi producentami smartfonów. Firma uważa, że o jakość zdjęcia można walczyć lepszymi sposobami niż powiększając matrycę. Według nowych plotek również w przypadku kolejnej generacji iPhone’a, w aparacie będzie zamontowana matryca 8 Mpx.

Według analityka Jeff Pu z Yuanta Securities Investment Consulting Co. ulepszenia aparatu w nowym smartfonie od Apple, będą dotyczyć innych aspektów niż wielkość matrycy.

Podobnie jak przy obecnym modelu, obiektywy aparatów fotograficznych do nadchodzących iPhone’ów dostarczy firma Largan.

Zamiast skupiać się na ilości Mpx, firma ma skoncentrować się na poprawieniu jakości zdjęć poprzez ulepszenie optycznej stabilizacji obrazu i przyspieszenie funkcji autofocus. Spowoduje to, że więcej skorzystają na produkcji wytwórcy modułów niż producenci obiektywów.

11138-3814-141118-iPhone-Dual-Camera-l

W aparacie iPhone’a może zostać wykorzystany system dwóch soczewek. Źródła mówią także o tym, że po raz pierwszy w urządzeniach Apple pojawi się możliwość optycznego przybliżenia czyli zoom’u. Nowy moduł ma również poprawić jakość zdjęć wykonywanych przy słabym oświetleniu.

W ostatnich latach Apple debiutowało z nowymi modelami iPhone’ów we wrześniu. Jeśli ten system zostanie zachowany to już jesienią dowiemy się wszystkiego o możliwościach iPhone’a 6s – o ile w ogóle tak będzie się nazywał.

[source name= appleinsider url= http://appleinsider.com/articles/15/02/09/rumor-apple-to-again-stay-out-of-megapixel-race-with-8mp-camera-in-iphone-6s]

To Top