Aplikacje na iOS i OS X

Aktualizacja pakietu Microsoft Office dla iOS i wprowadzone zmiany

Nie tak dawno firma Microsoft dla użytkowników urządzeń mobilnych z systemem iOS wprowadziła pakiet Microsoft Office, zawierający znane chyba wszystkim programy: Word, Excel, Power Point. Przez dłuższy czas dostępne one były dla każdego, ale tylko na zasadzie podglądu plików. Tylko użytkownicy subskrypcji pakietu Office 365 mogli swobodnie edytować pliki.  Od nie dawna odblokowano w nich dla każdego możliwość podstawowej edycji plików, co podejrzewam znacząco zwiększyło ilość użytkowników pakietu Office.

Nie tak dawno firma Dropbox, która jest najbardziej popularna i rozpoznawalna na chwilę obecną usługą oferującą rozwiązanie jakim jest przechowywanie danych w chmurze poszerzyła możliwości swojej aplikacji mobilnej o bezpośrednią edycję plików Office’a z poziomu Dropbox’a. Więcej informacji o zmianie możemy przeczytać na ich blogu – kliknij tutaj.

Dzisiaj firma Microsoft udostępnia kolejną aktualizację wszystkich programów do wersji 1.6, która wspiera już synchronizację plików za pomocą chmury iCloud, nie tak jak to dotychczas było dzięki usłudzę Microsoft OneDrive i Dropbox’a. Przypuszczam, że użytkownicy bardziej polubią pakiet od Microsoftu, jeśli będą mogli edytować dokumenty które przechowują w chmurze iCloud.

Ja osobiście z racji bezproblemowej pracy na wszystkich platformach korzystam w tym celu z Dropbox’a, a Wy której chmury używacie do edycji plików pakietu Microsoft Office?

[appstore id=586447913]

[appstore id=586683407]

[appstore id=586449534]

To Top