Patenty Apple

Wirtualna rzeczywistość od Apple. Okulary i kilka patentów

Jony Ive ujawnił, jak był siłą napędową Apple Watch’a, i jak czuł „oczywiste i właściwe miejsce” dla noszenia technologi na ręce, a nie na twarzy. Google pokazało się ze swoimi okularami poszerzającymi rzeczywistość i wtedy Tim Cook musiał przeanalizować słabe strony okularów mówiąc, „Zawsze myślałem, że okulary nie były sprytnym posunięciem, z punktu widzenia, że ​​ludzie nie bardzo chcą je nosić.” Jak się jednak okazuje zainteresowanie okularami jest i to wcale nie małe.

Apple rzeczywiście myślało nad okularami wirtualnej rzeczywistości, mniej więcej trzy lata przed startem prac nad Apple Watch. Patent opisuje wyświetlacz zamontowany w głowicy okularów, bądź zamknięcie iPhone do osobnego urządzenia na głowę. Urządzenie miało być w stanie wyświetlić zawartość 3-D przez podział na dwie ramki wyświetlacza obrazu – jedno skierowane na lewe oko, drugie na prawe oko – tworząc iluzję głębi na drodze obrazowania stereoskopowego. Dla tych, którzy znają wysiłki wirtualnych rzeczywistości innych firm, to chodzi dokładnie o to, co pokazał Samsung oraz Oculus Rift.

[half]Oculus-Rift[/half] [half_last]BN-EJ253_SAMSUN_G_20140903094332[/half_last]

Co interesujące,  patent Apple został złożony w 2008, kilka lat przed tym jak wprowadzono Siri. Można zauważyć, że urządzenie może wykorzystywać mikrofon  w celu wykrycia i identyfikacji poleceń głosowych, które mogą być wykorzystane do kontroli przenośnego urządzenia elektronicznego. Podobnie jak to będzie mieć wykorzystanie w Google Glass.

[half]virtualrealitymain-640x338[/half] [half_last]virtualreality-640x358[/half_last]

Firma porusza się w temacie wirtualnej rzeczywistości od prawie 2006 roku. Opublikowanie patentu pozwala przypuszczać, dlaczego Ive i Tim Cook obrzucają błotem inne firmy. A szczególnie Google. Powinni w pierwszej kolejności wykorzystać swoje innowacje i dążyć do ich realizacji, niestety od samych pomysłów sukces się nie zrodzi.

[source name=CultofMac url=http://www.cultofmac.com/312461/apple-experimented-vr-headset-settling-watch/]

To Top