Informacje i nowości

Czy ten szalony klon iPhone’a 6 jest lepszy niż iPhone 6?

Klon iPhone’a wykonany z tanich materiałów z nakładką Androida, udającą iOS’a to nic nowego. Pokazała się jednak ostatnio „podróba” iPhone’a 6, która może być pierwszym jego naśladowcą lepszym niż on sam? Nie wydaje mi się to realne ale przyjrzyjmy się mu nieco bliżej.

Specyfikacja Dakele 3, znanego również jako „Big Cola 3” mówi, że posiada on szafirowy ekran dotykowy, 8-rdzeniowy procesor MediaTek 1,7GHz i pamięć RAM 8GB. Wydaje się, że 2-rdzeniowy procesor A8 1,4GHz i 1GB RAMu w oryginalnym iPhonie 6 wypada przy tym trochę blado.

Żeby jednak być uczciwym w stosunku do Apple to trzeba dodać, że było już wiele smartfonów, które „na papierze” były mocniejsze parametrowo, a jak się później okazywało w porównaniu z iPhonem i iOS’em te teoretycznie „mocniejsze” słuchawki zawsze okazywały się zdecydowanie mniej wydajne. Kto korzystał z urządzeń Apple ten wie jak to jest kiedy sprzęt i oprogramowanie ze sobą doskonale współpracują.

Według strony internetowej Dakele, Big Cola 3 ma 5 calowy wyświetlacz, pracujący w rozdzielczości full hd  1920 x 1080 pikseli, a zagęszczenie wynosi 441 pikseli na cal (w iPhone 6 jest to 326 ppc). Na pokładzie Dakele znaleźć ma się szybko ładująca się bateria o pojemności 2500 mAh, aparat główny 13 MPx i przedni o matrycy 8 MPx. Warto również wspomnieć, że tylny obiektyw licuje się z obudową, a nie wystaje poza nią jak w iPhone 6.

Dakele-Big-Cola-3e

Dakele-Big-Cola-3f

Dakele-Big-Cola-3c

Oczywiście specyfikacja sprzętowa to tylko tusz na papierze i dopóki nie weźmiemy telefonu do ręki, nie sprawdzimy jak działa i jak jest wykonany to nie możemy na pewno powiedzieć, że będzie w czymkolwiek lepszy od iPhone’a.

Zobaczcie filmik promujący Dakele.

[youtube id= Aa9rRNZkXuQ]

Serwis GizmoChina donosi, że smartfon Big Cola 3 ma kosztować około 240 dolarów… Moja subiektywna opinia jest taka, że za taką cenę nie może wyjść produkt lepszy od flagowca Apple. W tym przypadku nie tak łatwo strącić „króla” z tronu.

[source name= cnet url= http://www.cnet.com/news/this-iphone-6-clone-is-more-powerful-than-the-iphone-6/]

To Top