Co słychać u konkurencji

Google Wallet konkurencją dla Apple Pay. Czy może odwrotnie?

Google chce przeorganizować swoje usługi Google Wallet dostępne dla urządzeń z systemem Android, po wzroście popularności Apple Pay. Według raportu Wall Street Journal Google układa sobie plany aby odsłonić nową wersję Google Wallet pod koniec maja na Google Developer Conference.

Według raportu, priorytetem dla firmy jest nabycie SoftCard ( dawniej zwanych Isis ) do wdrożenia nowych rodzajów kart w telefonicznym systemie płatności. Google chce być potentatem i mieć najwięcej możliwości, czy dostępnych usług bankowości. Google Wallet ma znaleźć zastosowanie na każdym urządzeniu z systemem Android, w każdym kraju. Aby było ciekawiej, Google jest podobno skłonny do potężnych inwestycji, początkowo spisanych na straty, byle by prześcignąć Apple Pay.

1

Google Wallet jest dostępny od 2011 roku, ale ze względu na fragmentację Androida, miał problemy ze stabilnością. ITG odnotowało, że Apple Pay szybko się pnie w górę i już posiada 1,7 procent udziału w rynku płatności mobilnych, w porównaniu do 4% posiadających przez Google Wallet po 4 latach na rynku. Trzeba przyznać, że Apple Pay po niespełna pół roku szybciej zyskuje swoich nowych odbiorców, niestety obawiam się, że w Polsce przy kasie prędzej zobaczymy płacących Androidem niż Jabłuszkiem.

[source name=iDownloadblog url=http://www.idownloadblog.com/2015/02/21/google-planning-to-show-better-apple-pay-competitor-in-may/]

To Top