Informacje i nowości

Powiadomienia z iOS na Android Wear?

Niektórzy użytkownicy Android Wear twierdzą, że to świetny gadżet. Żeby móc z niego w pełni korzystać musisz mieć go sparowanego z urządzeniem z systemem Android. Ale co jeśli chciałbyś używać Android Wear ale chcesz przy tym pozostać wierny swojemu iPhone’owi?

Google podobno planuje poszerzyć funkcjonalność Android Wear o wsparcie dla systemu operacyjnego od Apple i mają to podobno zrobić wkrótce. Jednak pewien niecierpliwy deweloper Mohammad Abu-Garbeyyeh zhakował urządzenie od Google tak aby potrafiło wyświetlać powiadomienia z iOS.

Można by było przypuszczać, że iPhone wpierw musi mieć zrobionego tzw jailbreak’a do pracy z AW ale podobno to nie jest konieczne. Według opisu pod wideo na Youtube zasada działania jest podobno jak w przypadku połączenia iPhone’a z zegarkiem Pebble i nie wymaga żadnych zmian po stronie iOS oprócz doinstalowania dedykowanej aplikacji.

[youtube id= DIIYmVSc9Yw]

Patrząc na filmiku na skaczącą na iPhonie ikonkę wiadomości to nie jestem przekonany do tych zapewnień o braku jailbreaka.

Warto zauważyć, że wyświetlanie powiadomień na Android Wear jest tak naprawdę najłatwiejszym krokiem do współpracy z systemem iOS. Współdziałanie na innych płaszczyznach jak aplikacje, synchronizacja danych medycznych, Google Now wymaga dużo więcej „majsterkwoania” i prawdopodobnie nie byłoby możliwe bez zrobienia Jailbreak’a.

[source name= 9to5mac url= http://9to5google.com/2015/02/22/android-wear-iphone-hack/]

To Top