Informacje i nowości

Google Android Wear dla iOS nie będzie działać z Apple HealthKit

Google ogłosiło Android Wear w poniedziałek, platforma ta pozwala użytkownikom liczyć kroki, kalorie i inne dane biometryczne po mimo tego, że aplikacja nie posiada kompatybilności z usługą Zdrowie od Apple.

Google nie zdecydowało się na integrację z platformą HealthKit, zamiast tego postawili na zastosowanie własnej platformy Google Fit. Przedstawiciele Apple i Google udzielili informacji BuzzFeed News, że Android Wear nie oferuje dostępu do platformy HealthKit, co oznacza, że użytkownicy Android Wear muszą używać usług Google’a aby móc dokonywać pomiarów i zapisywać dane zdrowotne.

Rzecznik Google potwierdził, że Android Wear dla iOS omija HealthKit ale obsługuje większość najważniejszych funkcji, oraz pozwala na bezproblemową komunikację z iOS dzięki aplikacji Android Wear.

Android Wear wystartował w poniedziałek aby wypełnić lukę po między inteligentnymi zegarkami z Androidem a systemem iOS a także w celu zwiększenia sprzedaży – na pewno znajdą się osoby z iPhone’em, które chciałyby aby ich telefon łączył się z zegarkiem posiadającym Androida na pokładzie. Podejrzewam jednak, że będzie to niewielki odsetek użytkowników.

Aplikacja współpracuje z iPhone’ami 5, 5c, 5s, 6 i 6 Plus, działających pod kontrolą iOS 8.2 lub nowszym. Po sparowaniu zegarka z telefonem, użytkownicy otrzymają dostęp do powiadomień, wiadomości, informacji zdrowotnych i Google Now.

Myślę, że to dobra informacja, że Android Wear nie korzysta z Apple HealthKit, ponieważ nie ufam Google jeśli chodzi o prywatność i nie zdziwiłbym się gdyby moje dane zdrowotne wyciekły do reklamodawców.

[appstore id=986496028]

[source name=AppleInsider url=http://appleinsider.com/articles/15/09/01/googles-android-wear-for-ios-confirmed-incompatible-with-apples-healthkit]

To Top