Plotki

Apple Pay w połowie kwietnia w Europie?

Kiedy użytkownicy iPhone’ów w Europie będą mogli płacić za zakupy wykorzystując Apple Pay? Odpowiedź na to pytanie może paść wcześniej niż się spodziewaliśmy.

Visa Europe ogłosiła, że wprowadza w swoją infrastrukturę aktualizację terminalów zbliżeniowych by umożliwić obsługę płatności Apple Pay. Technologia ma być gotowa do obsługi nowego sposobu płatności do połowy kwietnia, po którym to czasie firma z Cupertino może praktycznie z dnia na dzień uaktywnić Apple Pay.

Podczas gdy europejski system płatności różni się znacząco od tego w USA to nie ma wątpliwości, że w Stanach Zjednoczonych Apple Pay przyjął się i skutecznie rozprzestrzenia. Analizy dowodzą, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy każde 2$ z wydawanych 3$, przez klientów za pomocą systemu zbliżeniowego trzech głównych sieci kart kredytowych, były opłacane własnie za pośrednictwem Apple Pay.

Steve Perry, europejski dyrektor Visa do spraw transakcji cyfrowych mówi, że oczekuje Apple Pay. Chociaż nie podaje konkretnej daty wdrożenia technologii to twierdzi, że są już wstępnie umówieni z Apple i wyraża swoje podekscytowanie ale zaznacza, że trzeba jeszcze chwilę poczekać.

Czy Wy też jesteście podekscytowani na myśl o tym, że być może już nie długo będziecie dokonywać płatności za pomocą swojego iPhone’a?

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/313275/apple-pay-coming-europe-early-mid-april/]

To Top