Informacje i nowości

Skok/lot z Kilimandżaro. Zobacz zapierające dech nagranie

Valery Rozov to rosyjski BASE Jumper, dla którego żadna góra nie jest za wysoka.

B.A.S.E. (BASE jumping) – jak mówi Wikipedia,  jest to rodzaj sportu ekstremalnego, który polega na wykonywaniu skoków spadochronowych z obiektów takich jak wieżowce, mosty, maszty, urwiska górskie, itp.

Valery Rozov rzeczywiście wykonuje skoki spadochronowe ale nim rozłoży swój parasol bezpieczeństwa, lubi sobie chwilę polatać w specjalnym kombinezonie, zwiększającym nośność i pozwalającym poszybować w przestworzach ze sporą prędkością.

Nasz bohater wdarł się ostatnio w towarzystwie ekipy z Red Bull na Kilimandżaro aby oddać skok z wysokości ponad 5 800 metrów. „Przeleciał” ponad 3 kilometry w czasie ok 1 minuty zanim rozłożył spadochron. Wylądował bezpiecznie na Barranco Camp i był tam witany przez kilku Afrykańczyków, którzy nie dali mu nacieszyć się twardym gruntem bo szybko wzięli go na ręce i unieśli nad głowami. Byli pod wrażeniem wyczynu 50- cio letniego skoczka.

Valery Rozov przygotowywał się do „lotu” przez rok i będąc na miejscu czekał 3 dni na idealne warunki pogodowe. Oczywiste jest czym mogłoby skończyć się popełnienie najmniejszego błędu. Wszystko na szczęście się udało.

Całe zdarzenie nie ma wiele wspólnego z Apple ale uważam, że nasi Czytelnicy zasługują na to by zobaczyć to niesamowite video, dzięki któremu możemy niemalże „odlecieć” razem z Valerym. Zapraszam!

[youtube id= uuYYBzE_Ngg]

[source name= cultofmac url=http://www.cultofmac.com/313620/aint-no-mountain-high-enough-wingsuit-daredevil/]

To Top