Co słychać u konkurencji

Wizja przyszłości oczami Microsoftu

Microsoft jest jedną z największych firmy na rynku technologicznym na świecie i tak jak inne firmy chcę wprowadzić bardzo dużo nowych rozwiązań zarówno wśród urządzeń elektronicznych jak samego oprogramowania.

Na kanale Youtube firmy Microsoft ukazał się flm zatytułowany Productivity Future Vision, prezentujący jak za te kilka lat może wyglądać elektronika użytkowa. Oczywiście nie jest powiedziane, że dokładnie takie rozwiązania zostaną wprowadzone dla każdego do użytku codziennego, gdyż możliwości niektórych z nich są rodem z filmów science fiction. Ale jak tak realnie popatrzymy dziesięć lat wstecz i porównamy jakie urządzenia były wtedy dostępne, a jakie mamy teraz to możemy się zastanowić czy ta wizja nie może stać się za dekadę rzeczywistością. Nawet jak popatrzymy na niektóre z obecnych urządzeń to jest mały początek z wizji Microsoftu które one już spełniają.

W samym filmie możemy zobaczyć takie rzeczy jak: wielką interaktywną ścianę, dotykowy blat biurka, zaawansowane urządzenia które wyglądają jak tablety lecz znacznie odbiegają w przyszłość wykonaniem i funkcjonalnością, a nawet interaktywne opaski na rękę. Każde z tych urządzeń według Microsoftu jest prosto i estetycznie wykonane, dzięki czemu jak możemy zauważyć znacznie ułatwia codzienną pracę użytkownikom. Oczywiście sam wygląd tutaj jest mniej istotny, bo główną rolę odgrywa tutaj interfejs każdego z urządzeń. Prosty w obsłudze, intuicyjny dający ogrom zastosowań i możliwości.

Jak myślicie jak będą wyglądał rynek elektroniki użytkowej za dziesięć lat? Czy któraś z wizji giganta z Redmond spełni się i będziemy mogli w każdym domu korzystać z tak zaawansowanych technologicznie urządzeń?

Zapraszam do obejrzenia poniższego materiału wideo.

[youtube id=w-tFdreZB94]

[source name=iClarified url=http://www.iclarified.com/47356/this-is-microsofts-vision-for-the-future-video]

To Top