Informacje i nowości

Po obejrzeniu tego video odechce Ci się skoków ze spadochronem

Australia ma nowego, latającego superbohatera o imieniu Sheldon.

Kamera zamontowana na kasku Sheldona McFarlane zarejestrowała jak ten uratował życie innemu skoczkowi spadochronowemu, który zemdlał w trakcie swobodnego spadania.

Christopher Jones w trakcie „lotu” niespodziewanie stracił przytomność. Student utraciwszy świadomość bezwładnie i z dużą prędkością zbliżał się do twardej powierzchni, a jego ciało pod oporem powietrza zaczęło wirować. Sheldon, który spadał obok niego, zauważył, że z jego kolegą jest coś nie tak i nie czekając podjął próbę uratowania go.

McFarlane „doleciał” do swojego towarzysza i pociągnął za linkę uwalniającą spadochron – udało mu się to zrobić przy drugiej próbie. Jones opadając już z otwartym spadochronem i mniejszą prędkością odzyskał przytomność i był w stanie kontrolować lądowanie.

Już prawie 9 milionów osób zobaczyło na YouTube dramatyczną akcję, odkąd udostępniono film, czyli od 1 marca.

McFarlane w wywiadzie udzielonym dla ABC News Australia powiedział:

Ani przez chwilę nie sądziłem, że Jones uderzy o ziemię ale biorąc pod uwagę okoliczności pomyślałem, że lepiej będzie jak jego spadochron zostanie rozłożony szybciej niż później.

Jones chorował na padaczkę – co przekreśliło na zawsze jego marzenie o zostaniu pilotem. Nie miał ataków od czterech lat. Skok ze spadochronem miał zrekompensować mu niespełnione pragnienia, chciał chociaż w ten sposób „polatać”….i rzeczywiście odleciał. Na szczęście okazało się, że razem z nim leci jego Anioł Stróż.

Obejrzyjcie wideo:

[youtube id= 55QUQHm2B5A]

AppleCenter popiera bohaterskie wyczyny. Kciuk w górę!

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/313894/terrifying-video-shows-skydiving-worst-time-seizure/]

To Top