Informacje i nowości

Porównanie stabilizacji obrazu iPhone 6 vs Samsung Galaxy S6

Jeśli potrzebujesz smartfona z najlepszą stabilizacją obrazu to powinieneś wybrać nowego Samsunga Galaxy S6. Szokujące zdanie na tym portalu? To tylko teza, którą koreańska firma ma nadzieję udowodnić ustawiając ruchomą tablicę z grafiką na przeciw dwóm, prawdopodobnie największym konkurentom w historii smartfonów, a mowa tu oczywiście o walce Apple iPhone vs Samsung Galaxy.

W celu wykazania wyższości stabilizatora obrazu Galaxy S6 zamocowano ten model obok iPhone’a 6, a kamery obu urządzeń skierowano na małą, kołyszącą się tablicę. Aplikacje kamer otwarte w obu smartfonach pokazywały obraz unoszących się balonów…

Jak zobaczycie na poniższym wideo Samsung wydaje się lepiej sobie radzić ze stabilizacją obrazu. Podczas gdy obraz na iPhonie trzęsie się mocno, na Galaxy ledwo porusza się w górę i w dół. Jest jednak kilka ważnych rzeczy, o których należy wspomnieć.

[youtube id= n_C17szzGa8]

Po pierwsze nowy smartfon Samsunga wyposażony jest w optyczną stabilizację obrazu, czyli coś czego iPhone 6 nie ma. Słuchawka od Apple posiada jedynie programową stabilizację co powoduje, że wszelkie porównania stabilizacji są pomyłką. Chętnie zobaczę te same „zawody” ale jak Samsung stanie w szramki z iPhonem 6 plus, który ma funkcję optycznej stabilizacji obrazu. Zobaczymy czy wtedy koreańczycy będą mieli powód do przechwałek.

Po drugie, jeśli nagramy video jednym i drugim urządzeniem, a następnie je odtworzymy to okazuje się, że film na iPhonie 6 jest znacznie bardziej stabilny i tutaj Samsung uzyskuje cel testu odwrotny od zamierzonego.

Ostatnia rzecz. Spójrzcie na zdjęcia na obu wyświetlaczach. Te na iPhonie wydają się jaśniejsze i żywsze. Może to tylko efekt kąta nagrywania ale według mnie wygląda na to, że to jednak Apple nadal oferuje smartfony z lepszym aparatem i jako użytkownik tych wspaniałych sprzętów jestem z tego faktu bardzo zadowolony 🙂 Pozdrawiam!

PS: Jak Samsung chce żeby Galaxy rzeczywiście zmiażdżył przeciwnika to najlepiej wyjdą w porównaniu z Nokią 3210…hehe.

[source name= cultofandroid url= http://www.cultofandroid.com/72147/galaxy-s6-shames-iphone-6-image-stabilization-test/]

To Top