Plotki

Początek produkcji iPada Pro przesunięty na wrzesień

Wygląda na to, że Apple naprawdę pracuje nad stworzeniem gigantycznego iPada, a przynajmniej tak wynika z raportu serwisu Bloomberg. iPad Pro pojawi się na rynku jednak później niż oczekiwano. Początkowo spekulowano, że nowy tablet Apple może wpaść w ręce klientów już na wiosnę jednak firma z powodu nieoczekiwanych problemów produkcyjnych ma przełożyć premierę na tegoroczną jesień.

Według źródeł Bloomberga produkcja 12,9″ iPada przełożono na wrzesień ponieważ wtedy dopiero mają rozpocząć się dostawy wyświetlaczy do urządzenia.

iPad-Pro-de-Apple

Nowy iPad jest częścią planu Tima Cooka, który ma za cel powiększyć sprzedaż urządzeń typu iPad, która spadła w ciągu ostatnich 12 miesięcy, prawdopodobnie przez wpływ konkurencji tabletów z systemem Android, a i niewykluczone, że przez rozpoczęcie sprzedaży iPhonów z większymi ekranami.

Pierwsze pogłoski o premierze iPada Pro początkiem 2015 pojawiły się w zeszłym roku ale wtedy firma odłożyła realizację pomysłu na później ponieważ skupiono się na premierze nowych iPhonów, na których zakup nastawiona jest zdecydowanie większa część rynku niż na większego iPada, który ma być urządzeniem kierowanym głównie do użytkowników korporacyjnych wykorzystujących go jako narzędzie pracy.

Więcej o iPadzie Pro pisaliśmy tutaj:

iPad Pro z wyświetlaczem 4K

12-calowy iPad Pro – plotek ciąg dalszy

[Koncept] iPad Pro 12,9″ z multitaskingiem

iPad Pro w 2015?

iPad Pro czy iPad Air Plus. Już w czerwcu 2015?

iPad Pro. Tajemnicze przecieki z fabryki Foxconn.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/314245/production-apples-giant-ipad-delayed-september/]

To Top