Informacje i nowości

75% urządzeń Apple z systemem iOS 8

iOS 8

Z każdym tygodniem pojawia się coraz to więcej urządzeń Apple pod kontrolą systemu iOS 8. Pewnie wynika to głównie z faktu wzrostu nowo aktywowanych sprzętów które na wstępie posiada tą wersję systemu. Chociaż niektórzy po prostu aktualizują do nowej wersji bo wraz z drobnymi poprawkami, wprowadzonymi z każdą numeracją iOS 8.x  firma Apple odpowiednio optymalizuję oprogramowanie rozwiązując problemy z wydajnością i stabilnością starszych urządzeń. Oczywiście nowy system posiada szereg nowych opcji, co też może być powodem przez który jednak użytkownicy starszych sprzętów decydują się na aktualizację. Na chwilę obecną na stronie developer.apple.com możemy zauważyć piękną cyfrę symbolizująca fakt, że 75% wszystkich urządzeń obsługuję już najnowsze oprogramowanie iOS 8, natomiast 22% to urządzenia z systemem iOS 7, a 3% to pozostałe wersje systemu.

zrzut ekranu - 2015.03.06 - 01

Czasem można spotkać się z opinią, że wzrastająca liczba urządzeń z oprogramowaniem iOS 8 może też wynikać z faktu zbliżającej się premiery zegarka Apple Watch, chociaż tutaj warto dodać, że np. iPhone 4S na który możemy zainstalować iOS 8 nie będzie mógł się połączyć z zegarkiem Apple bo urządzenia które będzie obsługiwał to wszystkie modele iPhone’a od 5 wzwyż czyli: 5, 5C, 5S, 6, 6Plus.

Sama firma Apple nieoficjalnie zapowiedziała, że przyszła wersja systemu iOS 9 którą prawdopodobnie zaprezentują w czerwcu na konferencji dla deweloperów ma wprowadzać mniejsze zmiany, lecz większą stabilność systemu na urządzeniach.

[source name=iDownloadBlog url=http://www.idownloadblog.com/2015/03/03/ios8-adoption-rate-xx-percent/]

To Top