Informacje i nowości

Sprawdź jak szybki jest nowy MacBook Air i MacBook Pro

Pięć dni temu firma Apple odświeżyła swoją ofertę laptopów MacBook Air i Pro, wprowadzając lepsze podzespoły do każdego z nich. Procesor, karta graficzna, szybsze pamięci flash to elementy które Apple zaktualizowało w każdym modelu. Oczywiście warto tutaj dodać, że 13 calowy MacBook Pro jako jedyny został wyposażony w nowy gładzik Force Touch, który będzie w nowym MacBooku z wyświetlaczem Retina.

Firma Primate Labs twórcy oprogramowania do testowania możliwości komputera udostępniła wynik testu wydajności komputerów MacBook Air i Pro które zostało oczywiście wykonane ich autorskim narzędziem Geekbench. Jak wypadają poszczególne modele 13 calowych komputerów MacBook Air i Pro w różnych konfiguracjach możemy dokładnie sprawdzić na poniższych wykresach.

1. MacBook Air (wynik testu wykonany na pojedynczym rdzeniu procesora):

220945-1280

2. MacBook Air (wynik testu wykonany na wszystkich rdzeniach procesora):

220946-1280

3. MacBook Pro (wynik testu wykonany na wszystkich rdzeniach procesora):

220949-1280

4. MacBook Pro (wynik testu wykonany na wszystkich rdzeniach procesora):

220951-1280

Jak widać wraz z odświeżeniem komputerów wzrosła ich wydajność, lecz nie jest to znaczący wzrost w porównaniu z wcześniejszymi modelami. Według mnie ta zagrywka od strony Apple jest bardzo dobrze przemyślana, tak aby użytkownicy którzy nie dawno kupili komputer tej marki nie zauważyli znaczących różnic porównując z obecnymi, najnowszymi modelami.

Oprogramowanie do wykonania testów wydajnościowych dla urządzeń z systemem iOS:

[itunes id=683676887]

 

Oprogramowanie do wykonania testów wydajnościowych dla komputerów z systemem Mac OS X:

[itunes id=686096588]

[source name=iClarified url=http://www.iclarified.com/47738/benchmark-comparisons-for-the-new-macbook-airs-13inch-macbook-pro-charts]

To Top