Informacje i nowości

Wyciek nowej klawiatury bezprzewodowej i systemu podświetlania od Apple

Nikt z Was zapewne nie da wiary, jak od dłuższego czasu zastanawiałem nad tym, dlaczego przyciski rozjaśniania ekranu w klawiaturach bezprzewodowych od Apple, nie są podświetlane niezależnie i zawsze. Oraz dlaczego brak Powera? Jasne jest przecież, że gdy ściemnimy maksymalnie klawiaturę i ekran w ciemnym pokoju trudno jest trafić w klawisz podświetlający. Wczoraj o tym intensywnie myślałem, a dzisiaj w sieci taki przeciek. Miło, na prawdę miło.

Firma Apple przeprojektowała klawiaturę i podświetlenie LED w nowym MacBook’u. Wydaje się, że podobna zmiana może być wkrótce zastosowana dla bezprzewodowej klawiatury Apple. Kilka zdjęć nowej klawiatury Apple pojawiło się w internetowym sklepie Apple Store w Czechach i na Węgrzech. Niektóre z obrazów sugerują podświetlenie klawiszy F5 i F6, a także przycisk zasilania w prawym górnym rogu.

1024x998xApple-wirless-keyboard-2015-2.jpg.pagespeed.ic.dYefKAJLWH

Obecna bezprzewodowa klawiatura firmy Apple posiada przycisk wysuwania napędu w prawym górnym rogu. Dlatego, że napęd CD używany jest coraz rzadziej, Apple prawdopodobnie pozbyło się tej funkcji. Opisy dla klawiatur nie zostały zaktualizowane w sklepach, więc to może być niefortunny przeciek. Firma Apple przedstawiła kilka ulepszeń z przeprojektowanym MacBookiem, w tym zawiasy motylkowe klawiszy i indywidualne oświetlenie LED dla każdego klawisza. Zaskoczenia spodziewamy się dopiero jednak na kolejnym WWDC, ale jest prawdopodobne, że klawiatury zobaczymy znacznie szybciej. Bardzo możliwe, że bezprzewodowy gładzik Force Touch również doczeka się swojej premiery.
[source name=CultofMac url=http://www.cultofmac.com/316710/apple-store-leaks-images-of-new-wireless-keyboard-with-backlit-leds/]

To Top