Informacje i nowości

Steve Wozniak: „Przyszłość ludzkości będzie przerażająca”

Pionierzy technologii od lat ostrzegają ludzkość przed możliwościami sztucznej inteligencji. Również współzałożyciel Apple, Steve Woźniak, powiedział że wierzy w katastroficzną wizję końca ludzkości.

Komputery przejmą władzę nad ludźmi i to nie ulega wątpliwości.

Mówi Woz w wywiadzie dla Australian Financial Review, którego udzielił będąc w swoim domu.

Człowiek, który przyczynił się do komputerowej rewolucji tworząc Apple II mówi dalej.

Przyszłość będzie przerażająca i bardzo zła dla ludzi. Sztuczna inteligencja będzie od nas szybsza i nas wykończy.

Jeśli budujemy urządzenia po to żeby robiły jak najwięcej rzeczy za nas to wreszcie będą za nas myślały, z tym, że dużo szybciej niż my i pozbędą się ludzi dla wydajniejszej pracy przedsiębiorstw.

Czy będziemy bogami? Czy będziemy zwierzątkami domowymi? A może będziemy jak mrówki, które można zdeptać? Nie wiemy tego.

Zakończył temat podkreślając ewentualną degradację ludzi w łańcuchu pokarmowym.

Woz skomentował również plotki o projekcie Apple Car, mówiąc że to „idealne terytorium” dla firmy. Wspomniał jeszcze o swoim braku przekonania do powodzenia Apple w sprzedaży „biżuterii” – bo do niej porównał właśnie smartwatch od gigantów w złotej wersji.

Jeśli chcesz kupić naprawdę drogą biżuterię to nie kupujesz smartwatcha, który ma trochę aplikacji. Weźmy np. Rolex’a. Klienci go nabywają dla prestiżu, dla marki i statusu jaki symbolizuje.

Fakt, że złotego Watch Edition za 10 000 $ od Watch Edition za 17 000 $ odróżnia jedynie opaska to nie bajka dla inżyniera jak ja. To nie jest mój świat.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/316728/woz-the-future-is-scary-and-very-bad-for-people/]

To Top