Osobistości Apple

Wozniak: „Apple dzisiaj nie zatrudniłoby ani mnie ani Steve’a Jobsa”

Seteve Wozniak jest zdania, że dzisiejsze Apple nie zatrudniłoby ani jego ani Steve’a Jobsa. Współzałożyciel Apple uważa, że firma nie zainteresowałaby się takimi dwoma lekkoduchami.

Patrzę na poziom edukacji i doświadczenia wymagany przez firmę od przyszłego pracownika i myślę, że…cóż – Steve i ja nigdy nie dostalibyśmy pracy w dzisiejszym Apple.

Mówi Woz w wywiadzie udzielonym dla The Australian Financial Review. Jak twierdzi, głównym powodem ich niezatrudnienia byłby rygorystyczny proces rekrutacyjny, który nie przepuściłby dwóch wyrzutków z collegu jak on i Jobs, co według Woza jest błędem ponieważ świadczy o tym, że duże firmy są zamknięte na młodych posiadaczy otwartych umysłów, pełnych pomysłów i gotowych by zmieniać świat.

Steve Wozniak jest zdania, że Apple nadal robi wspaniałe produkty ale, że wiele z tych najlepszych pomysłów jest kupowane od mniejszych firm.

Apple stworzył Siri zanim Google stworzyło Google Now i zanim Microsoft miał Cortanę z tym, że oni odkupili tą technologię od kogoś innego. Kochałem Siri zanim miało ją Apple ale wtedy nikt jej nie używał. Kupując ją, firma pokazała, że mogą skutecznie dostarczać najwspanialszej technologie dzięki swojej ogromnej sile marketingowej.

Woz skomentował również pomysł na powstanie aplikacji, która wyłaniałaby odpowiednich kandydatów do pracy u Gigantów z Cupertino.

Cóż, jeśli to prawda to jest to kolejna rzecz świadcząca o tym, że Apple powinno wyremontować swój system rekrutacji.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/317028/woz-thinks-he-and-jobs-would-never-have-been-hired-by-apple-today/]

To Top