Informacje i nowości

Czy Apple będzie pierwszą w historii firmą wartą bilion dolarów?

Apple początkiem tego roku już zostało okrzyknięte najwartościowszą firmą na świecie ale według analityków Wall Street, firma może niebawem osiągnąć wartość 1 biliona dolarów.

Chcecie zobaczyć tą liczbę z 12-toma zerami? Proszę: 1 000 000 000 000 $!

W dzisiejszej nocie do inwestorów, analityk z Cantor Fitzgerald, Brian White zwiększył docelową cenę za akcję Apple do 180$. Oczywiście to tylko jego przewidywania, które są znacznie wyższe niż oczekiwania innych analityków. Według White’a wartość akcji Apple w ciągu najbliższych 12 miesięcy wzrośnie o 40%. Obecna cena akcji wynosi 127$.

Chociaż dysydenci firmy wymieniają załamanie się sprzedaży iPadów i niejasną przyszłość Apple Watch jako oznaki słabnięcia pozycji Apple, White wymienia powody, dzięki którym Giganci z Cupertino są w stanie przełamać barierę wartości biliona dolarów. Co jest tymi powodami? Chiny, gotówka i nowe produkty.

Apple Watch trafi do sklepów w przyszłym miesiącu, a przewidywana przez White’a sprzedaż do końca roku to ok 20 milionów egzemplarzy. Nawet jeśli  złoty Apple Watch nie będzie sprzedawał się w milionach to i tak firma zainkasuje ładną sumę w dniu wypłaty za sprzedaż pierwszych zegarków.

Kraj, w którym oczekuje się wyjątkowo dużej sprzedaży super drogiego Watch Edition to Chiny.  „Apple ma teraz lepszą pozycję w Chinach niż kiedykolwiek” pisze White w raporcie. Dodatkowo dzięki rosnącemu rynku usług 4G, China Mobile ma szansę stać się operatorem, który będąc partnerem Apple, może przynieść firmie największe profity ze wszystkich innych.

Obecnie wartość Apple szacuje się na ok 744 miliardy dolarów. Wiadomo, że nie będzie łatwo powiększyć wartość o jeszcze ćwierć biliona ale kto jak nie Giganci z Cupertino? Na dzień dzisiejszy nie widzę innych kandydatów.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/316880/three-reasons-why-apple-will-be-the-worlds-first-trillion-dollar-company/]

To Top