Informacje i nowości

Mała przestroga dla Wszystkich kierowców

Firma AAA Foundation for Traffic Safety która zajmuje się przeprowadzaniem badań i szkoleń dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego umieściła na swoim kanale w serwisie Youtube, krótką kompilacje filmów które zostały nagrane podczas kierowania samochodu osobowego przez młode osoby (w wieku 16-19 lat).

[youtube id=SDWmwxQ_NnY]

Niestety każde ujęcie kończy się nieszczęśliwie dla młodych kierowców. Różnego rodzaju kolizję spowodowane są rozproszeniem kierowcy podczas jazdy przez telefony. Na szczęście dla osób kierujących na tym nagraniu kolizję kończą się uszkodzeniem pojazdów.

Same statystyki przeprowadzone przez firmę pokazuję, że blisko 3 000 osób rocznie w wieku 16-19 lat ginie w wypadkach spowodowanych rozproszeniem kierowcy przez korzystanie z telefonu, a ponad 380 000 jest rannych. Pełny raport AAA Foundation for Traffic Safety możecie przeczytać tutaj.

Dodatkowo naukowcy z uniwersytetu Iowa zbadali przyczynę 1 691 wypadków wśród młodych kierowców (w wieku 16-19 lat). 58% z nich było spowodowanych rozproszeniem kierowcy, a 12% przez korzystanie z telefonu podczas jazdy.

Pamiętajcie, że nie musimy korzystać z telefonu podczas jazdy, zadbajmy na drodze o bezpieczeństwo swoje i innych. A jak już ktoś naprawdę musi to zawsze można skorzystać z wszelkiego rodzaju zestawów głośnomówiących lub słuchawek bluetooth do prowadzenia rozmowy podczas jazdy, chociaż ja uważam, że nawet w takiej formie przeprowadzana rozmowa w znacznym stopniu rozprasza kierującego pojazdem.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2015/03/25/distracted-driving-crashes/]

 

To Top