Informacje i nowości

Nie tylko Apple Campus 2. Zobacz projekt nowej siedziby firmy w Japonii

Apple Campus 2, czyli powstająca w Cupertino siedziba firmy, to nie jedyny imponujący budynek Apple na horyzoncie niedalekiej przyszłości. Właśnie pojawiły się pierwsze zdjęcia projektu R&D Center mającego powstać w Jokohamie.

Obiekt ma być wybudowany w drugim co do wielkości mieście Japonii, na terenie byłej fabryki Panasonic. Powierzchnia siedziby Apple będzie wynosić 25 000 metrów kwadratowych, rozłożonych na czterech poziomach. Podobnie jak w przypadku budynku Campus 2, obiekt ma być przyjazny środowisku i będą go cechowały możliwie jak najniższe zużycie energii, recykling wody oraz dużo zieleni – również na dachu. Jeśli prace pójdą zgodnie z planem to japońska siedziba powinna być gotowa już w 2016 roku.

Screen-Shot-2015-03-25-at-13.44.51

Apple-research-and-development-center-Yokohama-Japan-image-002

Placówka R&D dołączy do kilku podobnych biur Apple w innych częściach świata. Podobne siedziby są już lub powstają w Wielkiej Brytanii, Chinach i Izraelu. Biuro w Japonii będzie jednym z największych siedzib Apple w Azji ale nie do końca znane jest jego dokładne przeznaczenie.

R&D Center to nie jedyna budowlana inwestycja Apple w Kraju Kwitnącej Wiśni. Ostatnie raporty mówią o tym, że firma ma wejść w układ z Japan Display i zainwestować wspólnie 1,4 miliarda dolarów w budowę fabryki, w której będą produkowane wyłącznie wyświetlacze do smartfonów.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/317021/apples-new-japanese-rd-center-in-all-its-shiny-glory/]

To Top