Informacje i nowości

Plastikowe wykończenia wkrótce mogą zniknąć z iPhone’a

Sygnał bez zakłóceń ?

Apple stworzyło w korpusie nowego iPhone’a tory antenowe, którym zarzuca się odstępstwo od estetycznych  założeń Apple. Nowy patent złożony przez spółkę może wkrótce pozbyć się tych plastikowych lini na dobre.

Patent złożony w zeszłym tygodniu przez Apple, skupia się szczegółowo na planie stworzenia anodyzowanego metalu nie zakłócającego sygnału sieci komórkowej. Patent #20150167193, zatytułowany w wolnym tłumaczeniu „Przezroczyste materiały z anodyzowanego metalu nie zakłócające częstotliwości”. Przezroczystość meteriału odnosi się raczej dla fal komórkówych. Może to pozwolić w przyszłości telefonom i komputerom od Apple na jeszcze bardziej elegancki i czystszy wygląd.

Co jeszcze przyniesie przyszłość?

Apple wspomina też w opisie patentu o innych właściwościach nowego materiału. Nie wykluczone że przełomem były by nowe powłoki dla gładzików i ekranów dotykowych. Czy Apple będzie faktycznie korzystać z pomysłu jeszcze się okaże, a jeśli chodzi o nowego iPhone’a w sieci krąży plotka na temat przycisku home. Ale ten temat z pewnością poruszy, któryś z moich redakcyjnych towarzyszy. Przekonamy się co przyniesie przyszłość, a wy czekajcie na nowości ze świata Apple.

[source name=CultofMac url=http://www.cultofmac.com/326976/apples-new-material-will-eliminate-iphones-unsightly-antenna-lines/]

To Top