Informacje i nowości

Apple Campus 2 imienia Steve’a Jobsa?

Założyciela Apple nie ma już z nami 3 lata ale jego duch i idee (choć może nie wszystkie) wydają się nadal żyć w firmie i sercach jej pracowników. Ostatnio CEO Apple Tim Cook zwierzył się, że marzy o tym by nowa siedziba w Cupertino, czyli powstający cały czas kompleks Campus 2, został nazwany imieniem Steve’a Jobsa.

Cook w wywiadzie dla Fortune ujawnił, że decydujący głos w tej sprawie będzie miała rodzina Jobsa. Brane pod uwagę są dwie opcje, nazwanie całego budynku imieniem legendarnego wizjonera albo części kompleksu.

Steve Jobs za życia miał swego rodzaju obsesję na punkcie nowego kampusu i nawet osobiście stawiał się w Urzędzie Miasta Cupertino by uzyskać pozwolenie na budowę tej wyjątkowej siedziby.

Myślę, że mamy szansę stworzyć najwspanialszy budynek biurowy na świecie

Powiedział Jobs w trakcie publicznego wystąpienia, które jak się później okazało było niestety jego ostatnim.

[youtube id= 3wW5dbnm7Og]

Cook nazywa kampus „matką wszystkich produktów” i opowiada o aplikacjach nowej technologii, które potrafią np. kierować pracowników bezpośrednio na wolne miejsca parkingowe. CEO Apple uważa, że dobry klimat i środowisko jakie jest utworzone wewnątrz miejsca pracy ma ogromny, pozytywny wpływ na kulturę w firmie, w przeciwieństwie do nudnych biur umieszczonych w wysokościowcach.

Wśród pomieszczeń budynku, których Cook najbardziej oczekuje, jest prywatne audytorium usytuowane w podziemiach, w którym pomieści się 1000 osób. Prezes czeka na to miejsce dlatego, że ma nadzieję zorganizować w nim kolejną konferencję MacWorld, ponieważ jak twierdzi, ta lokalizacja da im większą kontrolę nad przebiegiem prezentacji produktów.

 Nigdy więcej nie będziemy musieli planować konferencji na miesiące przed czasem dostosowując się do cudzych grafików.

Nie ma jeszcze szczegółowego podziału i przeznaczenia wszystkich pomieszczeń ale pewne jest, że najwyższy poziom zajmie grupa projektowa zarządzana przez Jonatana Ive’a.

[source name= appleinsider url= http://appleinsider.com/articles/15/03/26/apples-new-spaceship-campus-might-be-named-after-steve-jobs-tim-cook-says]

To Top