Sprzęt Apple i akcesoria

ANKIETA: Jakie ulepszenia chcemy zobaczyć w iPhone 6S?

Tim Cook określił iPhone’y 6 i 6 Plus największym osiągnięciem w historii tego urządzenia. Minęło zaledwie 6 miesięcy od premiery „szóstek”, a my już nie możemy się doczekać kolejnych, ulepszonych wersji.

Zaczęliśmy się zastanawiać co Apple może jeszcze wymyślić aby bardziej zadowolić użytkowników i fanów. Co powinni zrobić Giganci z Cupertino by zachęcić do kupna niedowiarków i tym samym jeszcze bardziej skopać tyłek konkurencji i dopiec hejterom?

Proponujemy kilka ulepszeń, które mogłyby się pojawić w iPhonach 6S. Wybierzcie maksymalnie 3, które najchętniej widzielibyście w przyszłych słuchawkach z logiem nadgryzionego jabłka.

Bezprzewodowe ładowanie

Apple Watch jest pierwszym produktem firmy z Cupertino, którego możemy ładować bez potrzeby wpinania w niego kabla. Gdyby Apple udało się wprowadzić tą technologię do iPhone’ów to był by to duży plus dla firmy.

Force Touch

force-touch-640x369

Dodanie Force Touch to prawdopodobnie tylko kwestia czasu. Poprzez wzbogacenie ekranu o możliwość rozpoznawania siły dotyku, Apple otworzy okno na inny wymiar kontroli przez użytkownika interfejsu aplikacji.

Podstawowa pamięć 32 GB

Rozmiar pamięci 16 GB w iPhone’ach 6 i 6 Plus to pomyłka. Szczególnie dlatego, że do wykorzystania w rzeczywistości mamy około 13 GB ponieważ pozostałą pamięć zajmuje system i jego składniki. Każde zdjęcie i film jest dobrej jakości, do tego kilka aplikacji, trochę muzyki, kilka skrzynek pocztowych i…i zabrakło mi pojemności dysku już ładne kilka gigabajtów temu. 32 GB to konieczność.

Lepszy aparat

iPhone-camera-640x361

Istnieją dwa ulepszenia iPhone’a, które są niemal pewniakiem każdego roku: upgrade procesora i aparatu. Tego roku może mieć miejsce największy skok w przód od zawsze w tej kwestii…pod warunkiem, że pogłoski o zastosowaniu systemu dwóch obiektywów z zoomem optycznym okażą się prawdziwe.

Więcej RAMu

Chipy Apple AX zapewniają dużą szybkość przetwarzania danych ale dołożenie pamięci RAM mogłoby uruchomić dodatkowe turbodoładowanie. Większość flagowych smartfonów innych firm ma pod maską 2 GB pamięci operacyjnej, podczas gdy słuchawka Apple tylko 1. Dobrze by było gdyby podrasowali nadchodzące modele i dołożyli im trochę „kucyków”.

Żywe kolory

iPhone-5c-colors-640x209

Wypuszczenie na rynek iPhone’a 5C Apple raczej nie może zaliczyć do wielkich sukcesów. Co by było jednak gdyby to flagowe modele przybrały bardziej jaskrawe barwy? Oczywiście nie kosztem obecnych kolorów, wśród których chyba każdy znajdzie ten odpowiedni dla siebie. Czy potrzebna jest aż taka różnorodność?

Całodniowa bateria

iPhone 6 Plus ma najlepszą baterią ze wszystkich dotychczasowych modeli. Czy stać Jonatana Ive’a na zastosowanie jeszcze bardziej wydajnych ogniw i zwiększenie czasu pracy na jednym naładowaniu bez pogrubiania obudowy urządzenia? Dajcie mi pełne 24h intensywnej iAktywności i będzie dobrze!

Wodoszczelność

Nie mówię, że che nurkować z iPhonem na głębokości 40 metrów niczym z kamerką GoPro ale móc go przypadkowo zamoczyć i miło się rozczarować, że go nie uśmierciłem – to by wystarczyło na początek.

Szafirowy ekran

Noszę iPhone’a z kluczami i drobnymi w kieszeni – nie zwracam na to szczególnej uwagi…niestety skutki są opłakane. Na szczęście rysy, które się pojawiają są albo na folii albo na szkle hartowanym bo aż takim hardcorem nie jestem żeby nie zakładać zabezpieczenia na ekran. Nie wydawać kasy co kilka miesięcy na wymianę ochronki pozwoliłoby mi przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na coś innego…hmm, może nowe etui?;-)

Jeśli macie pomysł na inne ulepszenia, które życzycie sobie zobaczyć w przyszłych iPhone’ach to proszę napiszcie w komentarzu.

Koniecznie zagłosujcie w ankiecie.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/317505/9-features-we-want-to-see-in-the-iphone-6s/]

To Top