Informacje i nowości

iTouch ID czyli najmniejszy czytnik linii papilarnych na USB

Nowość którą firma Apple zapoczątkowała wraz z premierą iPhone’a 5S czyli oczywiście czytnik linii papilarnych touch ID jest według mnie jednym z lepszych zabezpieczeń wśród urządzeń mobilnych.

W serwisie kickstarter.com natknąłem się na dość ciekawy projekt pod nazwą iTouch ID czyli najmniejszy czytnik linii papilarnych który możemy podpiąć do każdego komputera poprzez port USB zarówno z systemem Windows jak i Mac OS X.

Samo urządzenie jest dostępne w kilku kolorach, tak aby każdy mógł odpowiednio dostosować je do własnych upodobań. Co do zabezpieczeń iTouch ID stosuje 256-bitowy algorytm AES z dwu stopniową autoryzacją, przez co nasz odcisk palca jest na pewno bezpieczny.

 

Dzięki iTouch ID będziemy mogli nie tylko logować się do systemu, również na wszelkiego rodzaju strony typu Facebook, Twitter, Instagram. Podejrzewam, że z biegiem czasu wspierać będzie również wszelkiego rodzaju programy które będziemy mieć zainstalowane na komputerze.

[vimeo id=123104936]

Sama wysyłka urządzenia do szczęśliwców którzy wspierając projekt w serwisie kickstarter.com zamówili pierwsze modele ma rozpocząć się w październiku. Osoby zainteresowane głębiej projektem zapraszam do zapoznania się z jej szczegółami pod tym adresem.

[source nam=kickstarter.com url=https://www.kickstarter.com/projects/1952513384/itouch-id-worlds-smallest-usb-fingerprint-scanner]

To Top