Co słychać u konkurencji

Bendgate 2! Galaxy S6 wygina się bardziej niż iPhone 6 Plus

Po aferze „Bendgate” dotyczącej wyginania się iPhone’a 6 Plus to było pewne, że kolejne flagowce zarówno Apple jak i Samsunga będą sprawdzane pod kątem wytrzymałości na wyginanie.

Koreański gigant zaprosił wszystkich producentów do porównania w tym zakresie, będąc pewnym, że jego słuchawki, po włożeniu do tylnej kieszeni spodni, wytrzymają bez uszczerbku nawet obciążenie największych tyłków.

Samsung Galaxy S6 Edge wreszcie się pojawił i mamy dla fanów marki zarówno dobre jak i złe wieści.

Dobra wiadomość (albo również zła) – nowy Galaxy wygina się tak samo łatwo jak iPhone 6 Plus. Złą informacją jest to, że jego wyświetlacz zdecydowanie łatwiej ulega uszkodzeniu w wyniku wygięcia niż ten w smartfonie Apple.

Zobaczcie wideo porównujące 3 flagowe modele producentów smartfonów

[youtube id= 3Y7tPczbOec]

Przygotowany przez firmę SquareTrade test, pokazuje, że iPhone, Samsung i HTC wytrzymują centralny nacisk 50 kg i wracają do swojego pierwotnego, prostego kształtu.

Niestety w Galaxy, przy tym obciążeniu, uszkodzeniu ulega wyświetlacz – telefon nadal działa ale na jego ekranie powstaje „pajęczynka”.

Bend-S6

Czy to „Bendgate 2”? Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie. Ja jednak nie sądzę żeby Apple inwestowało pieniądze w rozpowszechnianie tej informacji, a co za tym idzie, nie powstanie aż taka afera jak w przypadku sprzętu Apple.

Na zakończenie dopowiem jeszcze, że Galaxy S6 ulega całkowitemu odkształceniu przy nacisku 67 kg podczas gdy jego „bardzo wyginający się” rywal, iPhone 6 Plus potrzebował 81 kilogramów centralnego nacisku aby ulec uszkodzeniu.

[source name= cultofandroid url= http://www.cultofandroid.com/72742/samsung-galaxy-s6-edges-bending-problem-is-worse-than-iphones/]

To Top