Co słychać u konkurencji

Samsung zapłacił 500 fałszywym fanom by wzięli udział w chińskiej premierze Galaxy S6

Samsung stara się na wszystkie możliwe sposoby dorównać sukcesowi Apple i ich iPhone 6 ale to raczej, przynajmniej na razie, nie wydostanie się ze sfery marzeń Koreańczyków, którzy chcieliby żeby w dniu wejścia produktu do sprzedaży, pod sklepem tworzyła się długa kolejka – tak jak to ma miejsce przy premierze iPhone’ów.

Gdyby jednak chętni zobaczyć czy kupić produkt nie dopisali, firma opłaciła 500 fałszywych fanów by robili sztuczny…tak na wszelki wypadek. Chińska premiera Galaxy S6 odbyła się w zeszły piątek, a ogólna frekwencja na wydarzeniu wyniosła 1000 osób.

Ponad 500 osób udających fanów Samsunga zostało opłaconych by na evencie towarzyszącym wypuszczenie nowego Galaxy do sprzedaży w Chinach sprawiali wrażenie zainteresowanych nowym smartfonem. Warunkiem by dostać tę „rolę” był wygląd studenta i wiek poniżej 30 roku życia. Koreańscy giganci wypłacili po 4.8$ za około-godzinną obecność na premierze.

Według rekrutera Samsunga, który rozmawiał z magazynem WantChinaTimes, firmy produkujące smartfony zatrudniają kilka grup, liczących po 20-30 osób, które mają być ich „profesjonalnymi fanami”. Średnio zatrudnionym płaci się po 3.2$ za udział w jednym wydarzeniu.

Oficjalne stanowisko Samsunga jest takie, że wszyscy ludzie zgromadzeni na evencie byli zainteresowani nowym modelem Galaxy S6. Fakt jest taki, że połowa z tysięcznej grupy robiła zdjęcia nowemu SGS’owi iPhonem od Apple.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/318204/samsung-paid-500-fake-fans-to-attend-galaxy-s6-china-launch/]

To Top