Aplikacje na iOS i OS X

Nowy Tumblr – jakie wprowadza zmiany?

Tumblr otrzymał właśnie ważną aktualizację, która umożliwia między innymi tworzenie i usuwanie blogów z poziomu aplikacji, tworzenie wideo postów używając adresu URL filmów z YouTube lub Vimeo, wyszukiwanie według typu wpisów i wiele innych. Odświeżony został interfejs dla iPada. Zmiany doczekała się również ikona samej aplikacji.

Nowy Tumblr

Tumblr to znana i lubiana platforma dla blogerów założona w 2007 roku. Użytkownicy w łatwy sposób mogą dodawać zdjęcia, filmiki, wpisy, linki, cytaty oraz muzykę. W 2013 roku firma została wykupiona przez Yahoo za 1,1 mld dolarów. W marcu tego roku odnotowano łącznie 225,1 miliona blogów oraz 104,9 miliarda wpisów.

Tumblr

Ekipa Tumblr przyzwyczaiła nas już do zabawnego opisywania zmian w aplikacji. Poniżej one.

 

Oto zmiany jakie przynosi wersja 4.0:

[list_style class=”bookmark” ]

 • Utwórz nowe blogi z poziomu aplikacji. Czy wpadłeś kiedykolwiek na pomysł utworzenia bloga gdy jesteś na mieście lub w samolocie? Zrób to. Nazwij go, nadaj mu zdjęcie, nagłówek, tytuł, opisz go, opublikuj swój pierwszy post, a to wszystko zanim wrócisz na Ziemię.
 • Dodaj posty wideo za pomocą adresu URL danego filmu. Skopiuj adres URL z YouTube lub Vimeo, wklej go do aplikacji i gotowe. Masz swój post wideo.
 • Widget do Twojej kolekcji. Obserwuj trendy na Tumblr bez otwierania aplikacji. Z każdego miejsca w telefonie, przesuń palcem w dół z górnej części ekranu, tak aby otworzyć zakładkę “Dzisiaj”.
 • Wyszukiwanie poprzez filtrowanie typu postów. Chcesz przeglądać tylko zdjęcia? Pokarzemy Ci tylko zdjęcia. Chcesz przeglądać same wiadomości? Jasne. Możesz to zrobić.

  Oraz mnóstwo innych nowości:
 • Nowa ikona. Czuć ją dobrze pod palcem.
 • Przyklejony pasek wyszukiwania. Wygodny dla ciężkich sesji wyszukiwania.
 • Przyklejone awatary. Zawsze, ale to zawsze wiadomo kto napisał post który właśnie czytasz.
 • Nowe, świeży design dla iPada.
 • GIFy ładują się teraz w przyjemny sposób. Sam zobaczysz.[/list_style]

Aplikację można pobrać za darmo z sklepu App Store.

[appstore id=305343404]

[source name=iClarified url=http://www.iclarified.com/48502/tumblr-40-released-for-ios-brings-ability-to-create-blogs-post-video-from-urls-much-more]

 

To Top