Informacje i nowości

Apple Pay jeszcze tej jesieni w Kanadzie

Apple Pay w Kanadzie

Apple planuje uruchomienie Apple Pay w Kanadzie jeszcze w tym roku, według The Wall Street Journal.

Z Raportu powołującego się na opinie ludzi z branży bankowej wynika, że Apple jest w trakcie negocjacji z sześcioma bankami, w związku z rozpoczęciem usługi płatności mobilnych, która zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych w październiku ubiegłego roku. Jest to więc nadzieja także dla Europejczyków, na wdrożenie Apple Pay w innych krajach. Instytucje finansowe, które razem stanowią więcej niż 90% kanadyjskich rachunków bankowych, są otwarte na wsparcie Apple w Kanadzie, choć wyraziły obawy na temat wyższych opłat i potencjalnych problemów dotyczące zabezpieczeń.

Banki są otwarte na porozumienie, ale nie są zadowolone z opłat narzucanych przez Apple. Zaniepokojenie budzą również możliwe luki programowe, które mogą podważyć bezpieczeństwo i struktury wewnątrz bankowe.

Apple Pay. Ameryka, Azja, Europa

Kanada jest dobrze przygotowanym kandydatem do otrzymania wsparcia Apple Pay. Wiele punktów sprzedażowych i przedsiębiorstw w całym kraju posiada terminale do płatności i transakcji  bezstykowych, które są wymagane dla Apple Pay. Sześć kanadyjskie banków zatrudniono firmę konsultingową McKinsey & Co, do opracowania protokołu zabezpieczeń dla usługi Apple Pay. Instytucje finansowe uznały również potrzebę wtórnego uwierzytelniania transakcji chociażby kodem PIN. Firma Apple kieruje międzynarodową ekspansje usługi płatniczej Apple, a spekulacje koncentrują się głównie na Kanadzie, Chinach i Wielkiej Brytanii. Jednak głównym aspektem towarzyszącym negocjacją jest prywatność i bezpieczeństwo klientów.

Apple Pay w Kanadzie 

[source name=MacRumors url=http://www.macrumors.com/2015/04/17/apple-pay-canada-november/]

To Top