Informacje i nowości

Jeśli idziesz na WWDC to zostaw kij do selfie w domu

Jeśli jesteś jednym ze szczęśliwców zaproszonych na WWDC 2015 w czerwcu to pamiętaj, żeby kij do selfie lepiej zostawić w domu.

Apple poinformowało na stronie internetowej dotyczącej wydarzenia, że monopody, kije do selfie i inne tego typu urządzenia nie będą dozwolone wewnątrz hali Yerba Buena Gardens, gdzie odbędzie się konferencja WWDC. Jeśli więc ktoś będzie chciał sam zrobić zdjęcie swojej buźki to zmuszony będzie wykonać je staroświeckim sposobem „z ręki”. W regulaminie Apple czytamy:

Nie masz uprawnień by wykonywać nagrania audio lub audiowizualne w trakcie WWDC. Nie możesz także wnieść ze sobą na teren wydarzenia profesjonalnego sprzętu fotograficznego i wideo. Ponadto, w Moscone West, Yerba Buena Gardens nie możesz używać kija do wykonywania selfie, monopodów ani innych podobnych urządzeń.”

Te zasady dotyczą również takich gadżetów jak Google Glass. Zasada mówi o tym, ze generalnie na terenie konferencji nie będą tolerowane żadne urządzenia typu wearable, które mają możliwość rejestrowania audio/video.

Jednak iPhone i iPad są dozwolone więc jeśli będzie możliwość pstryknięcia sobie fotki z Timem Cookiem to nie stracisz tej okazji.

Innym zakazem w regulaminie jest zakaz palenia e-papierosów (oczywiście prawdziwych również) i bardzo ten pomysł mi się podoba ponieważ zauważyłem, że niektórym ludziom się w głowach przewraca i kopcą te elektroniczne fajki wszędzie – ostatnio widziałem takiego delikwenta w sklepie z dziecięcymi ubraniami – żal…i  jednocześnie koniec moich poza-tematycznych żalów 🙂 Pozdrawiam!

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/319109/your-selfie-stick-isnt-welcome-at-wwdc/]

To Top