Informacje i nowości

Sprzedaż iPhone’ów w Chinach większa niż w USA

Agencja Reuters donosi, że sprzedaż iPhone’ów w Chinach była w ostatnim kwartale większa niż w USA.

Przegonienie Stanów Zjednoczonych w sprzedaży smartfonów Apple przez Państwo Środka zostało przewidziane przez analityków. Z kwartału na kwartał różnica na korzyść USA zmniejszała się i taka sytuacja była tylko kwestią czasu. Po opublikowaniu raportu finansowego Apple okazało się, że ten czas nastąpił właśnie teraz. Reuters pisze:

Firma Apple, pierwszy raz w historii, sprzedała więcej iPhone’ów w Chinach niż w Stanach Zjednoczonych[…]  w ostatnim kwartale sprzedaż iPhone’ów w Chinach wzrosła o 71%, a przychód z tego tytułu wyniósł 16.8 miliardów dolarów[…]prawdopodobnie bardzo w tym pomogły obchody chińskiego Nowego Roku i kupowanie prezentów z tej okazji

Tim Cook powiedział ostatnio, że większość przychodów ze sprzedaży telefonów Apple generują Chiny ale zauważył również, że ilość wysyłanych tam komputerów Mac jest niewiarygodna i wzrosła o 31% w stosunku do roku poprzedniego. Tak jak w przypadku dystrybucji produktów w innych państwach, iPhone jest w Chinach pewnego rodzaju „wabikiem”, który przekonuje klienta do ekosystemu, dzięki czemu ten decyduje się na zakup innych urządzeń sygnowanych logiem marki z Cupertino.

Cook wyznał, że przychody firmy z Chińskiego AppStore podwoiły się w ciągu ostatnich 12 miesięcy,a do rąk deweloperów z tego kraju trafiło 5 mld$. CEO Apple potwierdził, że firma chce rozszerzać sieć detalicznej sprzedaży w Chinach i w związku z tym, do połowy przyszłego roku będzie tam 40 sklepów Apple Store ( w tym momencie jest ich 21).

[source name= 9to5mac url= http://9to5mac.com/2015/04/28/iphone-sales-china-vs-us/]

 

To Top