Informacje i nowości

81% obsługiwanych urządzeń pod kontrolą iOS 8

iOS 8

Z każdym kolejnym dniem liczba urządzeń obsługiwanych przez oprogramowanie iOS 8 powiększa się. Jak wiadomo nowe urządzenia Apple które były wyprodukowane po oficjalnej premierze systemu od razu mają zainstalowany system oznaczony numeracją 8 i co za tym idzie automatycznie powiększają statystyki urządzeń pod kontrolą najnowszego oprogramowania.

 

ios8-81PROCENT

Niespełna kilka dni temu pierwsi użytkownicy otrzymali zamówione wcześniej zegarki Apple Watch, a jak wiadomo do ich obsługi potrzebne jest najnowsze oprogramowanie iOS 8. Chociaż wydaje mi się, że nie powiększyło to znacząco statystyki systemu iOS 8. Patrząc na powyższe zestawienie które jest dostępne na stronie developer.apple.com możemy zauważyć że liczba urządzeń które obsługują najnowsze oprogramowanie wynosi już 81%, natomiast 17% urządzeń jest pod kontrolą iOS 7, a 2% to pozostałe numeracje.

Sam system od samego początku pomimo wprowadzenia dużych zmian nie spotkał się z pozytywną opinią wśród użytkowników. Niestety miało na to wpływ wiele błędów które pokazywały się na urządzeniach użytkowników zaraz po dokonaniu aktualizacji. Problem z szybko rozładowującą się baterią, problemy z Wi-Fi lub nie działającym czytnikiem linii papilarnych Touch ID i szereg różnego rodzaju „crashy” systemowych. Wszystko to miało niestety wpływ na ogólną opinię użytkowników, a posiadacze starszych urządzeń jak iPhone 4S czy też iPad 2 niechętnie instalują najnowsze oprogramowanie z racji tego, że same urządzenia znacząco zwolniły pod kontrolą najnowszej wersji iOS’a.

A Wy którą wersje oprogramowania posiadacie na swoich urządzeniach?

[source name=developer.apple.com url=https://developer.apple.com/support/appstore/]

 

To Top