Informacje i nowości

Ukradli prototyp iPada i porwali lokatora

Ukradli prototyp iPada

Model testowy iPada wpadł w ręce przestępców!

Urządzenie znajdowało się w domu mężczyzny prawdopodobnie mającego powiązania z Apple. Przestępcy zostali schwytani. Biuro szeryfa, nie chce ujawnić więcej szczegółów na temat urządzenia, choć potwierdzone zostało, iż  iPad już wrócił do zarządu Apple.

Nie jest jasne, czy tajemniczy sprzęt Apple miał coś wspólnego z nadchodzącym produktem, czy może był to przestarzały model tesowy. Złodzieje zrabowali dom, zabierając ze sobą urządzenia elektroniczne, leki na receptę i około 7500 dolarów. Będący świadkiem wszystkiego, 20 letni lokator został na dodatek porwany przez oprawców. Prokuratora okręgowa Santa Clara County aresztowała podejrzanych Katherine Stamp oraz Alexandra Nejat’a i przedstawiła zarzuty czterech przestępstw, w tym porwanie, rozbój pierwszego stopnia z kradzieżą oraz groźby karalne. Nejat był już aresztowany przez policję Pleasanton w podobnej sprawie.

Jak doszło do włamania?

Przestępcy wdarli się do mieszkania obezwładnili lokatora. Zmusili ofiarę do wejścia do samochodu, przewieźli go trzy czwarte mili od domu, a następnie uwolnili. Ofiara skontaktowała się z biurem szeryfa aż pięć dni później. Wykonano portrety pamięciowe podejrzanych i szybko schwytano. Kradzież produktów Apple przed ich publicznym wydaniem powodowała zakłopotanie w firmie już kilka krotnie w  przeszłości. W przypadku najbardziej znanych przypadków, pewien inżynier na początku 2010 roku zostawił prototyp iPhone 4 w barze w Redwood. Tajne urządzenie zostało znalezione przez dwóch mężczyzn, a następnie sprzedali go za 5.000 dolarów znanemu blogerowi. Niestety zdjęcia wyciekły do sieci. Wówczas CEO Steve Jobs miał osobiście kontaktować się z redaktorem Gizmodo, a urządzenie szczęśliwie wróciło do Apple.

Ukradli prototyp iPada

Upubliczniony iP4 w 2010 roku, przed premierą.

[source name=iClarified url=http://www.iclarified.com/48824/test-model-ipad-stolen-during-robbery-kidnapping]

To Top