Informacje i nowości

iPad jest nadal najlepiej sprzedającym się tabletem

iPad jest nadal najlepiej sprzedającym się tabletem

Rynek tabletów na świecie maleje ale według danych IDC Worldwide Quarterly Tablet Tracker to Apple iPad jest nadal najlepiej sprzedającym się tabletem.

Globalna dynamika dystrybucji tabletów nieustannie maleje od pięciu kwartałów jednak urządzenie od Apple wciąż znajduje największą ilość nabywców.

iPad jest nadal najlepiej sprzedającym się tabletem

Czołowi producenci tabletów

Apple w pierwszym kwartale 2015 roku sprzedało 12,6 milionów sztuk iPadów co wynosiło 26,8 % ilości dystrybucji wszystkich tabletów w tym okresie. Z tych danych łatwo wywnioskować, że co czwarta osoba kupująca urządzenie tego typu wybiera właśnie to z logiem nadgryzionego jabłka.

Zaraz za Gigantami z Cupertino znajduje się Samsung z wynikiem 9 milionów tabletów/19,1% rynku. Najniższy stopień podium zajmuje Lenovo ale chińska firma z wynikiem 2,5 mln/5,3% raczej nie zagraża ani Koreańczykom ani Apple.

Sam spadek sprzedaży tabletów jest, według wielu, spowodowany coraz większym wyborem wśród smartfonów z dużym wyświetlaczem. Wygląda na to, że mając „słuchawkę” np. o przekątnej 5,5″ nie potrzebujemy już tabletu.

A czy Wy też uważacie, że mając telefon rozmiaru iPhone 6 Plus czy Galaxy Note 4, tablet okazuje się zbędny?

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/321202/ipad-still-king-in-a-slowing-tablet-market/]

To Top