Patenty Apple

Apple otrzymuje patent na wygląd zegarka Apple Watch

Apple Watch kraje

Przy obecnych technologiach oraz wizualnych rozwiązaniach zwłaszcza w nowych urządzeniach coraz częściej firmy stosują zagrywki patentowania zarówno jego wyglądu jak i technicznych elementów w urządzeniu, nie wspominając o elementach systemowych.

Firma Apple po premierze zegarka Apple Watch opatentowała wygląd jego koperty, który możemy zauważyć na poniższym obrazku.

Apple Watch - szkic

W urzędzie patentowym sam wniosek został złożony w sierpniu ubiegłego roku, blisko miesiąc przed oficjalną prezentacją zegarka Apple Watch. Patent obejmuje kwadratowy kształt z zaokrąglonymi bokami oraz oba przyciski z boku i czujniki dzięki którym urządzenie odczyta funkcję życiowe właściciela i który mieści się pod spodem urządzenia. Ogółem wszystko to co jest widoczne na powyższej grafice. Patent ten jest ważny przez najbliższe 14 lat i pomoże firmie Apple uchronić się przed „nieuczciwą konkurencją” kopiującą wygląd i zastosowane rozwiązania w zegarku Apple Watch. W samym patencie jest zawarty paragraf w którym widnieje wzmianka gdzie przeczytamy jakich firm głównie może się tyczyć kopiowanie rozwiązania, a są to między innymi: Samsung, LG, Pebble itp.

Podejrzewamy, że wygląd kolejnych wersji zegarka Apple Watch będzie podobny do tego którego znamy obecnie. A jedyną różnicą będą zastosowane technologie i prawdopodobnie to jak długo wytrzyma na jednym naładowaniu baterii.

Niestety prawo patentowe które obejmuje zegarek Apple Watch będzie egzekwowane w przypadku działań firm trzecich tylko na terenie Stanów Zjednoczonych, więc podróbki z Chin te mniej i więcej podobne na pewno zapełnią rynek zegarków na świecie.

[source name=iJailbreak url=http://www.ijailbreak.com/news/apple-design-patent-apple-watch/]

To Top