Aplikacje na iOS i OS X

Applebot. Firma potwierdza nową usługę

Applebot

Applebot – i znajdziesz wszystko

Kilka dni temu Apple ujawniło kilka szczegółów na temat czegoś, co nazwało „Applebotem” Mowa o usłudze wspomagającej indeksowanie dla Siri oraz Spotlight w systemach iOS i OSX.

W przeszłości Apple współpracowało z takimi firmami jak Google i Bing, dodając mechanizmy wyszukiwania takie jak Siri, ale w zeszło tygodniowe wiadomości mogą być wskazówką, iż Apple planuje wprowadzenie własnej platformy pełnego wyszukiwania w przyszłości. Na początku lutego, wyciekła plotka, że firma z Cupertino udoskonala funkcję spotlight na rzecz innych aplikacji. I jak widać w notatce poniżej coś jest na rzeczy.

applebot

Wyjaśnienie funkcji Applebot

Applebot po raz pierwszy zauważono w listopadzie ubiegłego roku. Deweloper Jana Moesen’a odkrył liczne pliki robota indeksującego z adresu IP 17.0.0.0/8, jak się następnie okazało w całości zarządzanego przez Apple. To, w połączeniu z zbliżającym się wygaśnięciem umowy między Apple i Google insynuowało nowy silnik wyszukiwania. Potwierdzenie Applebot na chwile obecną to tylko rozwianie plotek przez Apple. Nadal nie wiadomo, czy możemy spodziewać się wyszukiwarki marki Apple, czy jest to po prostu wparcie dla działających już silników wyszukiwania pod kątem Siri i Spotlight.

[source name=Macrumors url=http://www.macrumors.com/2015/05/06/applebot-web-crawler-siri-and-spotlight/]

To Top